Aday Yönünden Mülakat Nasıl Olmalıdır?

aday-yonunden-mulakat-nasil-olmalidir

Aday Yönünden Mülakat Nasıl Olmalıdır?

Aday Yönünden Mülakat

Neden sorusu ile başlayın.

Şirkette pozisyon değiştirme veya şirket değiştirmenin birçok sebebi vardır. Sizin için oldukça  önem taşıyan şey ve bunun nedenini, sebep olan olayı bilmek sadece bir mülakatta sorulan soruya hazır bir cevabınız olmayacağı gibi, bununla beraberinde izi bu faktörler üzerinde potansiyel işvereninize karşı güçlendirir de.

Beklentileriniz netlik kazanmalıdır.

İşe alım , iş bulma sürecine girmeyi seçtiğiniz andan itibaren  öncelikle beklentilerinizin ne olduğunu, ne istediğinizi belirlemeniz önemlidir ve gereklidir. Bunu yaptığınızda işe alım uzmanı veya işe alım yöneticisi sizin mükemmel pozisyonu bulmak adına kendinizi adadığınızı anlarlar

Eğer potansiyel işveren sizin işlerinin farklı bakış açılarını keşfetmenize olumlu bakarsa, bu direkt olarak pozitif işarettir.

Artık günümüzde kurum hakkında bilgiye ulaşmak oldukça kolaylaştı.

Sosyal medyada(facebook,twitter…) işverenler kişiler hakkında eşi benzeri görülmemiş , farklı farklı ve üstün seviyelerde bilgiye ulaşımınız artık bulunmakta. Müşteri kitleniz, başvuran adaylar, çalışmakta olan personeller, hepsi sosyal ve de oldukça çok aktif bulunmakta. Bu basit bir Google araması da olabilir veya LinkedIn gibi kanallarla potansiyel iş arkadaşlarını tanımlamak gibi kapsamlı da olabilir.

Sizce başarının ölçütü  nedir ya da ne olmalıdır?

Her “harika” şeyin kendine özgü, kendine ait belli seviyelerde zorlukları vardır ve eğer  düzgün bir biçimde anlaşılmazsa her yeni ve de her heyecanlı şey hızlı bir süre içinde  eskiyebilir ve tozlu raflara kaldırılabilir. Pozisyon değiştirmek veya şirket değiştirmek her zaman mevcut bulunan kariyer ile ilgili problemlerinizi çözmeyecektir.

Eğer kariyer ilerlemesi ve profesyonel gelişim sizin için gerçekten önemliyse, o zaman başvurduğunuz iş ve oraya varmak için gerekli olan şeylerin ötesinde hangi fırsatların olduğunu öğrenin. Eğer bu bilgiyi arıyorsanız detaylara ulaştığınız konusunda rahat olana kadar her cevabı açıklığa kavuşturun.

Hatırlamanız gerekenler var.

Her durum eşsizdir,durumlar kişiye özgüdür, tango yapmak için iki kişi gerekir, yapılan mülakat sizin kendiniz hakkında bilgi bıraktığınız,kendinizle ilgili iz bıraktığınız kadar da  gelecekteki işvereninizin de bilgi vermesi gereken işbirlikçi bir süreç olmalıdır!

İyi şanslar.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir