Bir Koçla Çalışın

Bir Koçla Çalışın

Yaşam Koçu

Koçla Çalışmak

Bir koçla çalışmak hayatınızı tamamen değiştirebilir.

İsteğiniz hayata kavuşmak için yapmanız gereken 25 şey listesinin son maddesi uzman bir koçla çalışın olarak belirtiliyor.

Profesyonel koçlar her bireyin aradığı cevabı zaten bildiğine inanır, ”Madem böyle o zaman neden bir koçla çalışmak önemli?’’ diye aklınızdan geçirdiğinizi düşünüyorum.

Bu soruya cevap vermeden önce, hepimizin cevaplarımıza sahip olduğu kavramına bir bakalım.

Öncelikle şunu söylemeliyim, ben bu kavramın doğru olduğuna kesinlikle inanıyorum.  Ancak bununla ilgili şöyle bir problem var; bu cevabı bulmak insanın tüm ömrünü alabilir.

Cevapları bulmak için beklemeyi sevmiyorsanız; hele bir de bu keşif sürecini hızlandıracak uzmanların olduğunu biliyorsanız ve bu sizi daha da sabırsız hale getiriyorsa, siz de benim gibisiniz. Bu cevaplar genellikle gizli, geçmişten taşıdığımız bazı inançlarla kaplanmış, ya da kendinizi nasıl ifade edeceğinizi bilmediğiniz için kilitli kalırlar. İnsanlar bu cevherleri bulmak için çok enerji harcarlar, zaman zaman da ufak tefek kırıntınlar buldukları için tatmin olur ve aramaya devam ederler.

Bir koç, cevherleri (bilgeliği, farkındalığı, gerçeği) ortaya çıkarmak için özel bir eğitimden geçmiş kişidir. Eğer böyle bir kişinin varlığını biliyor olsaydınız ilginizi çekmez miydi? Cevapları bulmak için sizi hızlandıracak, daha faydalı hedefler yaratmanıza yardımcı olacak, sizi ilerletecek bir gelecek yaratmanıza yardımcı olacak, kişisel ve profesyonel hayatınıza odaklanan birini hayatınıza sokmak istemez miydiniz?

Kim istemez ki? Profesyonel Koç sizin gibi bir bireydir, tek farkı kişisel gelişim konusunda eğitim almış, mentor koçları ve kendi koçu tarafından en iyi, doğru ve etik hizmet için yetiştirilmiş olmasıdır.

Aldıkları eğitimle ve koçluk tecrübeleriyle, ortaya çıkarmak istediğiniz cevherlere inanırlar ve desteklerler. Bu cevherleri bulan yine siz olursunuz, tek bir farkla; zaman kaybetmeden ve hayatınız boş yere aramakla geçirmeden…

KOÇLUK HİZMETİYLE SIRA SİZDE

Kendinizde aradığınız bir cevheriniz var mı?Bu konuda destek almak konusunda ne kadar isteklisiniz?Eğer çok istekliyseniz, benim önerim bir koçla çalışmanız. Araştırın ve sizin için en uygun olan uzmanla yola çıkın.Bu sizin hayatınız onu kendi karar verdiğiniz şekilde yaşadığınızdan emin olun…

Bu 25 maddenin başlıkları için Coach University kurucusu Thomas J. Leonard’ın kitaplarından esinlenilmiştir.

Kaynak:http://simplecoaching.com.tr/

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir