CV Nasıl Hazırlanmalıdır?

CV Nasıl Hazırlanmalıdır?

CV Nasıl Hazırlanmalıdır?

CV Nasıl Hazırlanmalıdır?

İyi bir iş başvurusunda bulunabilmek ve işe alınma ihtimalinin arttırılması için en önemli faktör Cv’nin düzgün ve etkileyici bir şekilde hazırlanmasıdır. Peki, bu şekilde etkileyici bir iş başvurusu yapabilmek için CV nasıl hazırlanmalıdır sorusunun cevabı başvuru yapılacak firmaya göre değişse de bazı konular hangi firmaya başvurursanız başvurun değişmeyecek özelliktedir. Bunları yani Cv’de bulunması gerekenleri sizlerle sırasıyla paylaşalım;

Öncelikle CV hazırlarken mutlaka şahsi bilgilerinize ve kariyer hedefinize yer vermelisiniz. Daha sonra bu hedeflerinizi gerçekleştirmek için harcadığınız çabadan bahsetmek çok yerinde olacağından eğitim bilgileri, iş ya da staj tecrübeleri, beceriler, eğitimler, sertifikalar ve son olarak da referanslar bölümlerini art arda sıralayabilirsiniz.

Özgeçmişimde bahsettiğiniz bölümlerden en çok hangisine önem vermeliyim diye bir soru aklınıza geliyorsa, cevabımız eğitim ve sertifikalar kısmındaki sertifikalar bölümü olacaktır. Çünkü diğer kısımlar her insanda az ya da çok olup, yalnızca sertifikalar kısmı mesleki yeterlilik sayesinde sizi öne çıkaracak bölümdür. Eğer özgeçmişinizin bu kısmının yetersiz olduğunu fark ettiyseniz vakit kaybetmeden sertifika programlarına katılmanızı tavsiye ederim. Ve yine vakit kaybetmemek için de bu programlardan çevrimiçi eğitim şeklinde verilenlerini tercih etmenizde büyük yarar var.

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir