E-Eğitim Hakkında Bilmediklerimiz

Online Eğitim

E-Eğitim Hakkında Bilinmesi Gerekenler

E-Eğitim Hakkında Bilmediklerimiz

Günümüzde iş bulmak ya da terfi etmek için e eğitime önem vermek gerekiyor. Şirketler açısında da kar elde etmek ve şirketlerini büyütmek isteyen işverenler işçilerine eğitim vererek gelişimlerini sağlıyorlar. Ancak burada sorular ve çekiniler iki durum var.

  • Biz onlara eğitim vereceğiz ve onlar işi bırakıp gidecekler.
  • Biz onlara eğitim vereceğiz ve onlar burada çalışacaklar.

Elbette her zaman ikinci seçeneğin tercih edildiği ve beklentinin bu yönde olduğunu biliyoruz. Ancak durum bazen bu şekilde olmaya biliyor.

E-Eğitim Nedir ?

Eğitim ileriye dönük olan, gelişmekte olan ve gelişmek isteyen şirketlerin vazgeçemeyeceği dal’dır. Biraz önce sıraladığımız tehlikeye karşı önlem olarak e-eğitim sistemi gelişti. Artık işverenler eğitim vermek istedikleri personele yüklü ücretler ödemeden şirketin ve personelin gelişimini sağlayabiliyorlar. Uzaktan eğitim kuşkusuz ki her öğrenciye uygundur. Özellikle adaptasyon sorunu yaşayan ve örgün eğitimin çekinleğini yaşayan öğrenciler için biçilmiş kaftandır. Yoğun çalışanlar için ise zaman ve mekan tasarrufu sağladığından birçok kişinin kişisel gelişim ihtiyacını karşılamıştır.

Neler getirdi ?

Bir zamanlar gidemediğiniz üniversite, lisans ya da  yüksek lisans bölümü varsa artık ona e-eğitim yoluyla gidebiliyorsunuz. Harvard üniversitesinin kurduğu uzaktan eğitim platformu olan edx’ten sonra MIT de bir uzaktan eğitim ağı oluşturdu. Stanford, berkeley gibi üniversitelerden ders almak eskiden mucizeydi. Şimdilerde Avustralyadaki bir mağazadan internet üzerinden ürün siparişi verebiliyorsak, eğitimi neden alamayalım ? E-eğitim birçok kurumun katkıları ve gelişen teknoloji ile birlikte hızlı ilerleyen ve şu anda çok iyi bir teknolojide olan sistem haline gelmiştir. Geçmişte sıcak bakılmasa da günümüzde gençler örgün eğitimde alabildikleri verimi uzaktan eğitimde de alabildiklerini söylüyor. Size halen yabancı geliyor olabilir. Sizin için eğitim; duvarları olan bir okulda sınıfların ve sıraların olduğu masalarda ders almak olabilir. Ancak günümüzde dünyada hükümetler, eğitim kurumları, sivil toplum kuruluşları E-eğitimi öneriyor ve bunu geliştirici çalışmalar yapıyor. Bilgi toplumunda internet hızından daha hızlı olan bilgi hızıdır. 1 yıl önce bildiklerimizin bugün hiçbir önemi kalmayabiliyor. Daha hızlı öğrenmek için E-eğitime geçmek sizin için faydalı olabilir. Çünkü örgün eğitimde kaybedilen vakitle bilgi toplumunda eksiklikleriniz olabilir.

Kaynak:İstanbul İşletme Enstitüsü

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir