E-Sertifika Programlarının İş Bulma Sürecine Etkileri

e-sertifika-programlarinin-is-bulma-surecine-etkisi

E-Sertifika Programlarının İş Bulma Sürecine Etkileri

E-Sertifika Programlarının İş Bulma Sürecine Etkileri

Günümüz dünyasında ülkelerin ekonomik değerlere, kalkınma oranları payları ve gelişmişlik düzeylerinin belirlenmesinde ülkedeki işsizlik oranları büyük nedendir. İşsizliğin en aza indirilmesi için her ne kadar birçok milli ve milletlerarası çalışma yapılsa da kesin olarak bir çözüm bulmak zordur. Dünyanın büyük ekonomisine sahip ülkelerinden Amerika Birleşik Devletlerinde bile var olan işsizlik yaşamın içerisinde ne kadar yer kapladığını ve bütün dünyanın sorunu  olduğunu gözler önüne seriyor.

İşsizlikle mücadele etmek aynı suçla mücadele etmek gibidir. Emniyet güçleri suç oluşmadan önlemekle görevlidir. İşsizliğin oluşmasını önlemek de tabii olarak devletin görevidir. Fakat böyle bir sosyal devlet zihniyeti dünya üzerinde henüz görülmedi. Durum  böyle olunca insanlar kendi işsizlik durumlarını kendileri önlemek durumunda kalmaktadır. Bir insan kendi işsizliğine nasıl önlem alır? Bunun en etkili yöntemi iyi referanslar bulmaktır. İyi referanslar ve iyi dostlar her zaman işsizlik durumunda kişiye yardımcı olacaktır. Eğer referans bulma konusunda kendinizi kabiliyetli görmüyorsanız bunun yerine alternatif olabilecek bir yol olan uzaktan eğitim sertifika programlarına ağırlık verin. Günümüzde e-sertifika programlarına ulaşmak çok kolay. Kendinizi hangi sektörde,alanda kabiliyetli görüyorsanız o alanda uzmanlaşmak için e-sertifika programlarına katılın. Uzaktan E-Sertifika programları yalnızca uzmanlaşmak için değil, aynı zamanda e-eğitime açık olduğunuzu işverene göstermek için de faydalı bir yöntemdir. Bir araçtır çünkü e-sertifika programları aynı diğer eğitimler gibi kişiyi bir yerden bir yere taşımak gibi bir görevi vardır.

İşsizlik dünyada uzun sürelerdir var olan bir küresel sorun. Maddiyatın hakimiyeti olduğu sürece işsizlik yaşadağımız bu dünya üzerinde uzun bir süre insanların canını fazlasıyla yakacağa benziyor. Doğal afetler için nasıl ki önlem alıyorsak işsizlik için de önlem almamız gerekir. E-Sertifika programlarına katılarak alanımızda profesyonelleşmeyi, eğer şartlar çok zorsa işten çıkarıldığımızda başka bir iş bulana kadar geçecek olan süreyi kısaltmak için uzaktan sertifika programları oldukça faydalıdır.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir