E-Sertifikaların Kişisel Gelişime Etkisi Nedir?

e-sertifikanin-kisisel-gelisime-etkisi-nedir

E-Sertifikaların Kişisel Gelişime Etkisi Nedir?

E-Sertifikaların Kişisel Gelişime Etkisi Nedir?

Her yerde sertifika programları ve kişisel gelişim hakkında çalışma var. İnsan merak ediyor. Nedir bu sertifikaların amacı diye? Öncelikle kişisel gelişim düzeyinde eksiklik hissetmeyen bir insanın bunu anlaması çok zor. Benim için gençliğin daha donanımlı bir hale getirilmesi adına eğitimcilerin bulundukları mevkide payına düşeni yapma gayreti. Biliyorsunuz ki 2023 hedefleri, yeniden büyük bir devlet olarak dünya sahnesine çıkmayı gösteriyor. Ama bunun olması için sadece devlet insanlarının değil, eğitimcilerin de taşın altına ellerini koymaları gerekmekte. Bu bağlamda gençlerin yeni ve teknolojik Türkiye’ye uyum sağlayan bilgili,donanımlı, üretken ve teknolojik bir genç olmalarını sağlamak birinci vazifemiz. Bu anlamda kişisel gelişim ve online eğitimlerden alınan e-sertifikalar arasındaki bağ çok önemlidir.

Peki neden?

İnsanın ne kadar donanımlı,entelektüel bilgi sahibi olursa, o kadar kendisini özgür hisseder. Konuşmalarından oturuş,kalkışına,jest ve mimiklerine kadar her şey, erdem sahibi bir insanın ortaya koyduğu takdir edilecek davranış biçimleri olur. İnsanın takdire şayan olmasını sağlayan bu durum, kişinin kendisine güvenmesine, yani hayatın zorluğunun göğüslenmesi için gerekli olan en büyük silahın, kendine güvenin kuvvetlenmesine neden olur. Hayatta yapılamayanların, ertelenenlerin, yetersizliğin en büyük nedeni bilgidir. Bilgi düşünceleri etkiler. Düşünce duyguları harekete geçirir. Harekette, bereket vardır ve insan kendisinde ülkülerine ulaşabilecek güçlü hisseder. E-Sertifikalar, insanın bilgili olmasını ve kendisine yarayacak bilgilerin verilmiş olduğunun bir göstergesidir.

Bugün kendisini yetersiz gören bir ulus, üretemeyen ve bilgiye ulaşamayan, kullanamayan millet, dünya sahnesinde oradan oraya savrulmaya mahkumdur. Bu durumun ortadan kalkmasını sağlanması ancak, gençliğin eğitilerek, zamanın bilgi donanımına sahip bir şekilde yurduna hizmet edebilecek kendine güven sahibi neslin sahneye çıkmasını beklemekle mümkündür. Kişisel özgüveniniz, ailenizin özgüvenine, ailenin özgüveni milletin özgüvenine dönüşür.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir