Koç Üniversitesi IES’ten (Industrial Engineering Society) Ödül Sponsoruyuz.

Koç Üniversitesi Univerist işbirliğiKoç Üniversitesi IES’ten (Industrial Engineering Society)  2016 Etkinliğine Vestel ile birlikte ödül sponsoru olduk. 4-5 Aralık 2016 tarihinde  Koç Üniversitesi Sarıyer Kampüsünde gerçekleşen etkinlik gerçekleşen etkinllik birincilerine  Univerist kariyer kart, İkincilerine Mini MBA Sertifika proğramı ve üçüncü olan katılımcılara Por Eğitim paketi hediye edildi.

Koç üniversitesi IES hakkında,

IES (Industrial Engineering Society) 2001-2002 döneminde Mühendislik Kulübü alt topluluğu olarak kurulmuştur.
2005 yılında ise Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Teknoloji Kulübü adıyla bağımsız bir kulüp statüsüne kavuşmuştur.
Endüstri mühendisliği ve yöneylem araştırmalarıyla ilgili son yenilikleri takip edip üyeleriyle paylaşmayı,
üyelerine endüstri mühendislerinin potansiyel çalışma alanlarını tanıtmayı ve onları bu sektörlerin en önde gelen isimleriyle bir araya getirmeyi amaçlamıştır.
2012-2013 döneminde kulübümüz bir yenilenme sürecine girmiş ve Industrial Engineering Society adını almıştır.

Gelişirken genişlemeyi hedefleyerek diğer bölümlerden de öğrencileri bünyesine katmış ve etkinliklerini iş dünyasının geneline yaymıştır. Bu dönemde EMT (Endüstri Mühendisleri Toplulukları Birliği)’ye üyelik sürecini tamamlamış ve Türkiye geneline açtığı IndEx etkinliğiyle ulusal alandaki aktifliğini ve başarısını kanıtlamıştır.
Hızlı büyümeye devam eden IES 2013-2014 dönemi hedefini globalleşme olarak belirlemiştir.
Bu doğrultuda IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) kulübünü bünyesine katmıştır. IES, 2015 Ocak ayından itibaren Kuzey Amerika dışındaki ilk INFORMS Öğrenci Grubu olmuştur. Her sene daha iyiye götürmeye çalıştığımız kulübümüzün şu anda BEST(Board of European Students of Technology) ve ESTIEM (European Students of Industrial Engineering and Management) üyelik süreçleri devam etmektedir.

Eşitlik temel ilkesi doğrultusunda bütün üyelerimizin profesyonel ve özel hayatları adına maksimum fayda sağlamalarını amaçlayan etkinliklerimiz büyüyerek devam etmektedir. Kulübümüzün gelişmesindeki en önemli etkenlerden biri olan bu aile ortamını devam ettirmek için;
her sene mezun ve yeni üye yemekleri düzenlenmekte ve etkinlik günleri organize edilmektedir.