Türkiye’nin en gelişmiş eğitim,koçluk ve danışmanlık platformu olan Univerist’e hoş geldiniz!

Şu anda kayıtlı olan yüzlerce öğrencisiyle ve binlerce mezunuyla, Türkiye’nin eğitim sorunlarının aşılmasında da vazgeçilmez bir rol üstlenmektedir.

Ülkemizde çağdaş anlamda uzaktan eğitim modeli ile yeni ihtiyaçların karşılanması konusunda hızla harekete geçebilen esnek bir yapıya ve güçlü bir organizasyona sahiptir.

Univerist; sahip olduğu teknik alt yapı, kalite düzeyi yüksek ve verimli çalışabilen üretken insan kaynağı ile kendini sürekli yenileyerek uyguladığı eğitim modeli ile Türk yaygın eğitim sisteminde ülkemizde özel kurumlar arasında bir çok ilkleri ve yenilikleri en önce uygulamaya koymaktadır.

Univerist eğitim grup çatısı altında işletmelere özel eğitimler veren Univerist Business School,
Koçluk ve Kariyer Eğitimleri veren Univerist Learning Academy, K12 ve üniversite düzeyinde eğitimler veren evdeozelders.com gibi departmanlarından oluşmaktadır.

Zirve ve workshoplar düzenleyen organizasyon departmanları, uzaktan eğitim materyal geliştirme biriminde uzmanları, kurumlara özel video sunum ve eğitim modülleri hazırlayan teknologlarıyla Türkiye’nin yeni nesil bir eğitim, koçluk ve danışmanlık şirketidir.

ABOUT US

Welcome to Univerist, Turkey’s most developed education, coaching and and consultancy platform!

Also with our hundreds of students and thousands of alumni, we are taking a big role in tackling Turkey’s education system problems.

In sense of modern e-Education models, Univerist has flexible and fast working attributes also a very powerful organisation to respond to the most recent needs of education of today.

With the technical infrastructure, high quality and efficient working human resources and up to date education models which are applied, Univerist is the most important company to apply the most innovative solutions in widespread Turkish education. Univerist consists of: Univerist Business School, which has specified education programs for businesses and companies. Univerist Technology School, for technical education and IT education. Univerist Learning Academy, for coaching and career education. evdeozelders.com, which is specialized in K12 and university students education and requirements.

Univerist is a new generation company of which has departments of organization which holds conferences and workshops, e-Education material development unit experts and tech workers which prepare specialized contents and education modules for companies.