Hayalinizdeki İşi Nasıl Bulursunuz?

hayalinizdeki-isi-nasil-bulursunuz

Hayalinizdeki İşi Nasıl Bulursunuz?

Üzerinde hayat sürdüğümüz bu  dünya da hayalini kurduğunuz bu  işi bulma çabalarını daha da karmaşık , çözülemeyen bir hale getirmeye uğraşmakta oldukça fazla ısrarlı…

Hayalinizi kurduğunuz bu  işi bulma ile alakalı birçok tavsiyeler ,öneriler aldınız. Sürekli, her daim  söylenen ve söylenecek olan  bir şey vardır. Sevdiğin işi yap. Bunu cümleyi söylemek oldukça kolay ama uygulamaya geldikçe bir o kadar zor olduğunu görürürüz.

Acaba sevdiğiniz bu işi bulmak neden bu kadar zordur:

Bunun en büyük nedenlerinden biri de ; tutku  ve sevgi ile oluşan duygulardır. Eğer kariyeriniz nereye geleceği , kariyeriniz ne durumda ve bunun  hakkında ne kadar tutkuluysanız veya işinizi ne kadar seviyorsanız bu sizin sadece ve sadece  duygusal olarak bu işe  yatırım yaptığınız anlamı taşımaktadır

Sorun aslında biz bireylerin bu özel duygularımızı , kişisel ve sahsi meselelerimizi  iş gibi resmi şeylerle bağdaştırmada oldukça zorluk yaşadığımızdır. Biz kariyerlerimizi yaparken  öncelik tanıdığımız , en önemlisi para kazanmak olduğuna inanmak için elimizden geleni yapmış, yaşamlarımızı  şartlandırmış durumuna getirmişiz. Eğlenceyi her zaman ikinci plana atmışız.

Herşeyden  öncede  bunlar artık  bize tanıdık gelen   duygular olmaktan çıkmış. Tutkunun veya sevginin sizi nasıl hissettirdiğini,ne gibi duygularolduğunu tanımlayabilir misiniz? Muhtemelen tanımlayabilirsiniz. Ama bu tanımladığınız tamamen sübjektiftir ve kişiden kişiye  göre değişir. Hayatınızdaki ilişkilere bağlı olarak birçok insan bu duyguları hissettiğinde bilinçli bir şekilde tanımlayamaz.

İşte hayalini kurduğunuz  işi tanımlamanın 4 en basit yolu:

Size  motive edip enerjinizi yükselten veya sizi oldukça çok şaşırtan bir şey bulduğunuzda orada biraz daha kalın. Bu tarz durumları  not alın  neden , niçin  böyle hissettiğinizi bilmeye ve anlamaya çalışın. Yaşamınızda  bu tarz durumlara bağlı olarak ne olmuş olabilir? Çocukluğunuza kadar inip bu tarz  durumların oralara uzanan bir şey var mı? Ailenize veya arkadaşlarınıza dahi her türlü ve her şekilde  bir bağlantı habedar oldukları , görüp görmedikleri konusunda soru sorabilirsiniz.

O alanı araştırmaya başlayın. O alanla daha iç içe olmanın sizi daha heyecanlı ve motive edip etmediğini görün. Hangi işlerin olduğunu keşfedin, o konunun sizin dünyanızı nasıl etkilediğini, hayatınızı nasıl etkilediğini, hangi problemlerle karşılaştığını vs.

Bunu günler geçerken aklınızın en önemli yerinde bulundurun. Muhtemelen  siz hayalinizdeki işi bulduğunuzda bir “işte bu” durumu olmayacaktır. Hayatınız boyunca duygusal ve zihinsel noktaları birleştirmek için kendinize zaman verin.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir