İş Bulmak İçin Neler Yapılmalı? İş Bulma Yöntemleri

İş Bulmak İçin Neler Yapılmalı? İş Bulma Yöntemleri

İş Bulmak İçin Neler Yapılmalı? İş Bulma Yöntemleri

İş Bulmak İçin Neler Yapılmalı? İş Bulma Yöntemleri

İş bulmak için neler yapılmalı sorusunun yanıtı tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’nin gündeminden düşmeyen küresel ölçekli işsizlik ortamında elbette ki büyük önem arz etmektedir. İş değiştirmek isteyenlerin yanında çalışma hayatına ilk kez adım atacakların iş bulma konusunda ne yapmaları ve nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini bilmeleri onları rakiplerinden bir adım öne çıkaracaktır.

İş bulmak için iyi bir CV ye ihtiyacınız var!

Yaşamın her alanında olduğu gibi kişinin kendini tanıması iş bulma konusunda büyük bir avantajdır. Kişilik özelliklerinin yansıtıldığı etkin bir CV iş bulmanın ilk adımıdır. CV ler alt alta yazılmış sıkıcı bir belge olmaktan kurtarılıp yeteneklerin ve tecrübelerin ön plana çıkarıldığı belgeler haline getirilmelidir.

Birçok firma ve şirketin istihdam talebini ilettiği İŞKUR’a kayıt olmak iş bulmak için başlangıç olarak iyi bir adımdır. Ayrıca tanıdıkların konu hakkında bilgilendirilmesi fayda sağlayabilir. Bünyesinde tercih edilen pozisyonu barındıran tüm şirketlerin listesinin çıkartılması ve e-posta yoluyla bu şirketlere CV yollanması adayın şansını arttıracaktır.

İş bulma sürecinde arama platformunun geniş tutulması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle klasik yöntemlerden biri olan gazete ilanları ve internetin kullanılması da etkilidir. İş arayan ve işverenleri buluşturan internet sitelerinde profil oluşturabilir, hazırlanan CV ler ile şirketlerin açık pozisyonlarına başvuruda bulunulabilir. İş bulmak için bir diğer adres de özel istihdam bürolarıdır. İŞKUR denetiminde lisanslanmış olan hemen hemen tüm şehirlerde faaliyet gösteren özel istihdam şirketleri iş arayanlara değişik iş fırsatları sunabilmektedir. Adayların iş bulmanın sabır ve yüksek moral isteyen zor bir süreç olduğunu kavramaları ve kendilerine olan güvenlerini sağlam tutmaları gerekmektedir.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir