İş Görüşmesindeki Olumsuz Etkenler

İş Görüşmesindeki Olumsuz Etkenler

İş Görüşmesindeki Olumsuz Etkenler

İş Görüşmesindeki Olumsuz Etkenler

İş görüşmesi herkes için oldukça sıkıntılı bir süreçtir. İş görüşmesi esnasında uyulması gereken bazı kurallar dışında bir de iş görümesini olumsuz yöne çekebilecek durumlar söz konusudur. Bu olumsuzluk yaratıcak durumları sıralamak gerekirse;

  1. İş görüşmesine zamanında ve biraz erkenden orada bulunmak nasıl olumlu bir davranış olarak görülüyorsa, yarım saat kadar önceden gitmek oldukça kötü intiba bırakmakta ve işe alma için baskı yaratıyormuş gibi hissettirmektedir.
  2. İş görüşmesini en çok olumsuz etkileyen konulardan birisi de meslek özelliklerinde yeterlilik sağlacak her türdeki bir sertifika programına katılınmamış olmasıdır. Bu nedenle bu konuda yetersizliği olan kişilerin bu açıklarını kapatabilmek için online eğitim programlarından yararlanmalarını tavsiye ederim.
  3. Hem de mülakattayken el, saç, burun gibi organlarla oynamaktan kaçınmak daha çok olumlu sonuçlara neden olacaktır.
  4. İş görüşmesin de mutlaka takip ettiğiniz yayınların hangileri olduğu sorulacaktır. Bu sorunun cevabı olarak kitap hazneniz de göz ardı edilmeyeceği için herkesin bildiği yayınlar dışında yayınlar söylemelisiniz. Bu sizin sıradan bir insan  olmadığınızı tanımlamak açısından önemlidir.
Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir