İş Yaşamında Başarılı Nasıl Olunur?

is-hayatinda-basarili-olmanin-yollari

İş Yaşamında Başarılı Nasıl Olunur?

İş Yaşamında Başarılı Nasıl Olunur?

İş yaşamında  yapılan rekabet hiç bir yerde olmadığı  kadar yoğun bir şekilde olmaktadır. Bir amerikan futbolu kadar sert  yapılan bir rekabet içerisinde  olmasa da fikirlerin , düşüncelerin ve maddi olmayan şeylerin yarıştığı büyük bir mücadeledir. İş yaşamında başarılı olmak için yapmanız gerekenlerle ilgili eminim  muhakkak daha önce birşeyler okumuşsunuzdur. Peki o zaman  sizce bütün bu rekabet ile birlikte diğerlerinin arasından nasıl sıyrılırsınız ve istediğiniz maaşı alabileceğiniz bir pozisyona nasıl yükselebilirsiniz?

İş yaşamında başarılı olmak için önemli noktalar.

1 – İlk başta ilişkilerinizi güçlendirmekte fayda var.

Psikolojideki en güçlü etkenlerden olarak bilinen biri sosyal kanıttır. Yani bireylerin bir olaya , bir şeye  nasıl  bir tepki vereceğini, nasıl davranışlar sergileyeceğini  ölçmek için dışarıda her hangi bir ipucu aramaktır. Eğer  siz kendinizi sosyal kanıtlarla çevirirseniz (bu bilinen şuradaki  bir üniversiteye gitmek olsun, birinci sınıf , prensibleri olan  bir şirketle çalışmak olsun veya hatta LinkedIn’da sizin hakkınızda yazılan onlarca öneri , tavsiyeler olsun)  diğerleri de o zaman sizi not düşecek ve pozitif bir şekilde değerlendirecektir.

2 – İtibarınızı korumak sizin için çok gerekli.

Hayırseverlik işine  girişmek sadece yapmasıyla  güzel olan bir şey olacağına inanmıyorum. Bununla  beraberinde profesyonel bir şekilde  olan becerilerinizi geliştirmek üzere  ve güçlü ilişkiler kurup yada yaratmak için mükemmel  düzeyde bir yoldur. Çünkü buna gönüllü  bir şekilde üye olduğunuz zaman size daha çok şans yaratıp bulmaya ve yeni şeyler denemek zaman ve yeteneğiniz olur.  Çünkü size ilham veren bireylerle paylaşılan her değerler üzerinden bir bağ kuruyorsunuz. Eğer gerçekten bu işe kendinizi verirseniz, hayırseverlik işinde  sizi diğer insanların nasıl tanıdığına dair bir bütünleyici bölüm ve kendi kişisel markanızın bir parçası olur. Bu şekilde sizi öncü yapacak profesyonel bir itibar ve güçlü bir çevre elde edebilirsiniz.

3 – Çevrenizi genişletmenizi öneririm.

Her profesyonelinde tanışmak istediği, onlarla konuşmak istediği  ama o an için o birey  ulaşılır gözükmeyen  vardır. Posta yoluyla gönderilen klasik bir kahve daveti veya buna benzeri olağan  olay muhtemelen bu işi çözümlemez. Ama Dorie’nin Stand Out adlı kitabında onun tanımladığı şaşırtıcı ilginç  bir stratejisi var- şöyle ki, o blog veya podcast görüşmeleri çevre yapmanın bir formülü olabilir. Meşgul bir lider bir yabancıya bire bir tavsiye vermek için bir saat harcamaktan çekinebilir ama eğer sizin o görüşleri binlerce kişiyle paylaşacağınızı bilirse, değerler değişir ve evet alma cevabınız daha muhtemeldir.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir