Kariyer İçin Büyük Şehirlere Taşınacaklara Tavsiyeler

kariyer-icin-buyuk-sehirlere-tasinacaklara-tavsiyeler

Kariyer İçin Büyük Şehirlere Taşınacaklara Tavsiyeler

Kariyer İçin Büyük Şehirlere Taşınacaklara Tavsiyeler

Yeni kariyer oluşturmak için önümüze çıkan  fırsatları için 2010 yılından  beri 2 sefer yer değiştirdim. Uzun vadeli  çalıştığım pek söylenemez açıkçası. Üniversiteden mezun olana kadar da stajyerlik için olan kısa vadeli  işlerde oldukça çalıştım. Neyse ki  İstanbul’da stajyerlik yapmışlığım oldu böyle bir şans geçti elime , bu sebepten ötürü şehri biraz tanıyordum. Yine de çantanızı toplamak ve yaşamınızı tanımadığınız, bilmediğiniz  bir yere taşımak korkutucu olabilir. Ama diğer olumlu yönden bakarsak gerçekten oldukça cesaret gerektiren  bir iş yapıyorsunuz. Daha genç yaşta ilerideki kariyeriniz için yer değiştirmek sizin için çok iyi şeylerden biri. Kariyer için şehir değiştirmeyi biraz daha kolay ve daha az korkutucu hale getirmek için bir liste hazırladım. Umarım işinize yarar.

Gideceğiniz Şehre Taşınmadan Önce Bir Ziyaret Edilmeli.

Bu tanımadığınız bilmediğiniz bir çevreye taşınırken en önemli olan şeydir aslında. İstanbul, Ankara yada İzmir… Hangi şehir olursa olsun hiç farketmez!   Eğer hiçbir arkadaşınızın veya aile üyenizin olmadığı yeni bir şehre taşınıyorsanız ev arkadaşı bulmak bir seçenek olmaktan çıkıyor ve bu sebepten sizin de karşılayabileceğiniz bir ev tutmanız gerekiyor. Bununla birlikte sahibinden.com’un vasat olan şeyleri lüks göstermek gibi bir alışkanlığı var. İstanbul’a taşınmadan önce birçok yere günlük geziler yaptım, sahibinden.com’u rehber olarak kullandım ve önceden evleri gezdim. Ev seçerken toplu taşımaya yakınlığı, markete mesafesi ve en yakın Starbucks gibi yerlerin farkında olun.

Network Etkinliklerine Katılın. Hiç Kimseyi Tanımasanız Bile!

İstanbul gerçekten beni çok fazla şaşırtan bir şekilde network etkinliklerinden oldukça çok fazla sunuyor. Şehre ilk taşındığımda önce tek başıma bir iki tane  etkinliğe katılmış bulundum ki ben normalde içine çok  kapanık bir insanım ve tanımadığım, bilmediğim  insanların arasında baya bir utanarım hatta konuşamam neredeyse. Bununla birlikte, benim favori alıntım “korkuyu hisset ve yine de yap”, yani katılma cesaretini göstermek. Toplantıda harika insanlarla tanışma fırsatı bulum ve biraz ekstra özgüven de topladım.

Sosyal medyayı lehinize kullanmaya ne dersiniz?

Biz insanlar istediğimiz her şeyi ve her insanı online(çevrim içi ) olarak bulabildiğimiz bir dijital olan bir devirde yaşıyoruz. Bunu neden  lehimize  kullanmıyoruz ?  LinkedIn de oluşan gruplarına, Facebook gruplarına yeni insanlarla tanışmak veya yeni hobiler edinmek için katılın. Eğer isterseniz kendi grubunuzu bile kurabilirsiniz! Yeni şehre ayak uydururken aynı zamanda sosyal çevrelerin gücünden yararlanın!

Siz de yeni bir şehre mi taşındınız? Eğer öyleyse siz uyum sağlamak için hangi adımları izlediniz? Yorum yapın ve bu konuyu tartışmaya devam edelim.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir