Kendine Yatırım Yapmak

kendine-yatirim-yapmak

Kendine Yatırım Yapmak

Kendine Yatırım Yapmak

Yeni şeyler öğrenmek ve kendine yatırım yapmak şirketin sponsorlu programları kullanarak yapmak pekte mümkün olmayabilir. Sosyal medya ve dijital medya bu tarz örneklerin  harika bir örneklerindendir. Günümüzde hepimiz bu konuda oldukça acemiyiz. Bu sebepten ötürü profesyonel bir bakışa ve anlayışa sahip olan bireyler, kursa giden veya bir konferansa katılan iş arkadaşlarından daha iyi donanımlara sahip olur.

Eğer siz kurumunuzun oluşturduğu  politikalarına göre değil de, kendi becerilerinizi bulup onları oldukça daha fazla  geliştirmek isteyen kişilerdenseniz o zaman kendinize, yetenek ve becerilerinize  sahip çıkmanın vakti çoktan gelmiş de geçiyor. Kendi sermayenizden harcayın ve sizin için kurumun eğitim gündemine uygun olmayan konferansa gitmek için izin alın. Bir teknoloji konferansına katılan bir pazarlama profesyoneli veya dijital medya konferansına katılan bir teknoloji profesyoneli benim aklıma gelen örnekler. İzin günü almak bir yana dursun. “Kendine yatırım yapmak” diyorum ya, katılım parasını ödemek zorunda bile kalsanız bu sizin için iyi birşeydir.

İK Yöneticilerine ve işletmelere, kurumların eğitim programları için ‘’ortak ödeme’’ metodolojisini öneriyorum. Çalışan personellerin  eğitim kurumlarına verilen ücretinin %5-%10’u arasında oluşan bir rakamını ödemesini sağlamakla başlayabilirsiniz. Bu neredeyse ücretsiz sayılan  programlara kendilerini kayıt yaptıran çalışanların öğrenmeye ne kadar çok istekli olduğunu gösterir. Ortak ödeme mekanizması aslında bir bağlılık yaratan mekanizmadır. Ortak ödemeden sonra oluşan  davranışsal ekonomikler katılımcıların oldukça aşırı bir biçimde  katılımcı olduğunu ve programı en iyi  anlaşılır bir biçimde   bitirdiğini meydana getiriyor.. Bu şekilde bukunan  katılımcılar  programa katılan bütün katılımcılar için eğitim seanslarının seviyesini önemli derecede yükseltir. Bu yapılan aşamadan sonra “ben burada olmak   bu işi yapmak artık  istemiyorum, patron beni buraya , bu pozisyona  zorla istemeyerek gönderdi” lafı hiç bir şekilde  olmaz. Bunun radikal bir karar olduğunun oldukça farkındayım ama eğitim programlarının etkinliğini arttıracağı bir kesin.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir