Koçluk Hizmetiyle Değişim

Koçluk Hizmetiyle Değişim

Hayata Adapte Olmak

Yaşamda Değişiklik Yapmak

Değişim ve kaos durumlarına karşı rahat olun.

İnsanlar hiç bir durumda rahatsız hissetmekten hoşlanmazlar. Sonuç olarak, insanlar kendilerini rahatsız eden durumlardan kaçınmak için her yolu denerler.

Maalesef bu kaçınma stratejisi kişileri değişimden, sonuçlar ve istedikleri başarıları yaratmaktan geri koyar.Değişimler sadece rahatlık alanınız dışına adım attığınızda meydana gelir.Değişim, yaratmak ve yola koyulup yön değiştirebilmek için şimdiye kadar yapmadığınız bir şeyler yapmanızı gerektirir.

Bu mevcut durumu sarsmak anlamına gelir. Hak etmediğiniz kadarıyla yetinmemek anlamına gelir.Bütün bunlar korkutucu gelebilir. Korku, direnç ve kendinizden şüphe etmek gibi birçok duyguyu ortaya çıkartıyor olabilir. Hatta rahatsız ediyor da olabilir.

Kendinizi bir miktar rahatsızlığa maruz bırakmadığınız sürece, tıkanıp kalmış olacaksınız. İnanın bana ben de küçük, sevimli rahatlık alanımı hiç bozmadan sayısız değişim denemesinde bulundum, sonuç olarak hiç bir işe yaramadı.Ne kadar korkarsanız korkun dışarı çıkmalısınız. Risk almalısınız. Korkuyu hissetmeli ve ne olursa olsun devam etmelisiniz.

Rahatlık alanınızda kalmanın güvenilir olduğunu düşünmek çok büyük bir hatadır. Orası hiçte güvenli değil.Güvenilir değil çünkü bir yaşamı riske atıyorsunuz ve onu yaşamak yerine sadece var oluyorsunuz. Öylece oturduğunuz yer düpedüz tehlikenin kendisi.

Eğer değişim yaratmak istiyorsanız, rahatsızlık duygusuna karşı rahat olmalısınız. Eğer limitleriniz olmadığını görmek ve iş hayatınızın yükselişe geçmesini, ilişkilerinizin değişime uğramasını istiyorsanız. Yaşamayı arzuladığınız hayat kalitesine ulaşmak için bu denemeye değer.

KOÇLUK HİZMETİYLE SIRA SİZDE

Değişim yaratmak istediğinizde ne tip duyguların ortaya çıktığına bakın.Rahatsız hissetmek konusunda rahat olun diye, bu duyguları kontrol etmek için neye ihtiyacınız var?

Kaynak:http://simplecoaching.com.tr

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir