Kurumsallaşmış Bir Şirkette Çalışmak Mı İstiyorsunuz?

kurumsal-sirkette-calismakmi-istiyorsunuz

Kurumsallaşmış Bir Şirkette Çalışmak Mı İstiyorsunuz?

Kurumsallaşmış bir  Şirkette Çalışmak Mı İstiyorsunuz?

Çalışma koşullarını , personel haklarının eleştirmenın  birden fazla  yolu varken, bunlardan en önemlisi  şirketlerin nasıl yasaklar, sınırlamalar koyduğunu bilmek ve anlamaktır. Kurumsallaşmış bir şirkette çalışmayı istemek için  şirketlerin hangi zorunlulukları getirdikleri ve  sınırları koyduğunu bilmek zorundasınız.

Kurumsallaşmış bir   şirketlerde mülakata girme  sırasında isterseniz  iş arayan isterseniz işe alım uzmanı personeli  olun her iki tarafında  en önemli niteliği  işi sahiplenip , sahiplenmemesi hakkında konuşmaları gerekir. Bu durumda oluşan konunun çevresinde birçok soru sorulabiliyor ama önemli nokta, her iki tarafında bu oluşan konuya nasıl bir katılım sağladığıdır. Çünkü bu durumun ; yaptığı veya yapacağı işi seven bireyler  ne yaptıkları ve ne yapabilecekleri hakkında oldukça çok  konuşmayı severler. Onların özünde  kariyer aramak vardır  , iş değil.

Kurumsal Şirkette Çalışmak İsteyenlerde Olması Gereken Özellikler

1 – ilk madde olarak İşinizi sevmelisiniz.

Yaptığı veya yapacağı işi seven bireyler o işe konsantre olmuş  ve işlerinin değerini tanımlamayabilirler. Bu, başarılarını , derecelerini tanımlamaktan oldukça  çok farklıdır. İşini seven bireyler ortalama düzeyde olan  kurumsallaşmış bir şirkette mülakata gittiklerinde adaylar, mülakatları genel olarak uygunsuz görülür  veya garip olarak karşılanır. Yani kurumsallaşmış  şirketler ve diğerleri olarak adlarını  gruplandırabiliriz.

Bu bireyler genel olarak yaptıları işleri duygusal sorunlar ve nedenlerle , mutlu olmadıkları için değiştirirler.

Tam tersine olan çalışanlar ise, iş üzerinde odaklanılmayan ve tamamen para eksenli işlevsiz çevrelerden gelirler.

2 – Sürekli zaman içerisinde gelişimeyi hedefleyin.

Kurumsallaşmış bir  şirkette çalışmak isteyenler öncelikle gelişimi hedeflerler. Aslında tam tersine bir şirkete kapak atayım da oradan emekli olur çıkarım diyenler çok soru sormaz ve çok da kişilikli , verimli  olarak çalışmazlar

3 – Bu şirkete birşeyler katacağınızı belirtin.

Kurumsallaşmış bir şirketler deneyim ve özelliklerin yanında işe ve şirkete bir şeyler katabilecek olan çalışanı aramaktadır. Aksi takdirde bu beyaz bir tişört almak gibi olur. Bu sebeple kurumsal şirketler açık olan pozisyonu, adayın özelliklerine göre ölçer ve mülakat yaparlar.

Birçok kurumsal şirket, iyi niyetli bir çalışanı almaktansa şirkete iyi kar sağlayacak çalışanı işe almayı tercih eder.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir