Liderlerden Kariyer Önerileri

Liderlerden Kariyer Önerileri

Liderlerden Kariyer Önerileri

Liderlerden Kariyer Önerileri

Son zamanlarda bir çok iş kadını Chicago da bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu etkinlik kuşkusuz çok önem oldu ve herkesin fikir alabileceği değerli kariyer tavsiyeleri vardı. Bu iş kadınları kendi öykülerini samimi ve içten, gözde canlandırıcı ve açık bir şekilde anlattı ve soruları yanıtladılar. Bu kişiler Ellen Costello, Cheryl Francis ve Catherine A. Rein…

İşte etkinlikten satır başları;

Kariyer için yüksek lisans yapmak mecburi değildir. Hepside master yapmadıklarını söyledi.

Liderlik yetenekleri ve becerilerini geliştirin. Liderlik yeteneklerinizi geliştirmek için karşınıza bir fırsatın çıkmasını beklemek zorunda değilsiniz. Eğer ticari olmayan ve kar amacı gütmeyen bir kurumda çalışmıyorsan fırsatları yaratmalısın.

Kendinizi bilin. Her üç kadın bunu yaşamınızda en az bir kere yapmanızı tavsiye ediyor. Becerilerinizi öğrenebilmeniz ve nelere yatkın olduğunuzu kavrayabilmeniz için kendinizi bilmeniz gerekiyor. Güçlü ve zayıf yönlerinizi öğrenin.

Risk alın. Birşeyleri denemek için korkmayın. Ellen Costello bankanın tahvil bölümüne atanmasıyla ilgili bir hikayesini anlattı. Bu onun için farklı bir deneyimdi ama o bu şekilde övünüyor ve risk içinde olduğu için  gayet memnundu.

Akıl hocanız varsa sizde hocanıza akıl verin. Catherine Rein birine akıl öğretmek  istediği  zaman karşılğında muhakkak birşeyler istediğini söyledi. Bu elbetteki maddi anlamda birşey değil. O yüzden ondan  bir şeyler öğrenmek gerekmektedir

Liderlerin paneli ayrıca onlara ilham veren kişileri anlattılar. İş alışkanlıklarını, günlük hayatlarından nasıl geçirdiklerini ve kariyerlerini nasıl dengede tuttuklarından bahsettiler. Kariyer tavsiyelerinden farklı bir konu olmadığı için herkes için tabiki faydalı oldu. Etkinliğe her ne kadar kadınlar daha fazla rağbet gösterse de erkeklerin verdiği ilgisi gerekenden fazlaydı.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir