Mentore Sahip Olmak İçin 3 Sebep

mentore-sahip-olmak-icin-3-sebep

Mentore Sahip Olmak İçin 3 Sebep

Mentore Sahip Olmak İçin 3 Sebep

1-Keşfetmek Gerek

Kariyerinize yeni yeni adımlar atıyorsunuz ve hangi yönde , nereye , nasıl  gideceğinizi bilmiyorsunuz. Diğer bir şekilde  neyin mümkün olduğunu, neyin imkansızlık derecede olduğunu bilmiyorsunuz. Ya da belki de olur ya   kazara hiç düşünmediğiniz bir yere düştünüz ya da kişisel gelişiminiz  vakit ayırmak için fırsatlar bulmayı ve dünya üzerinde yaptığınız veya yapacağınız etkiyi arttırmayı dört gözle bekler haldesiniz. Şimdilik tek bir yola baş koymak istemiyorsunuz ama bu olasılıkların belirsizliği endişelenmek ve de korkunç bir şekilde bitap düşmek arasında gidip geliyor.

Sizin o zaman bir keşif mentorüne ihtiyacı hissetmektesiniz. Bu mentor sizin bir sonraki adımınızda yani her hareketinizi yapmanıza yardımcı olacaktır. Eğer bu olayın sonunda bir yere yerleşirseniz veya yerleştiğinizde mentorünüz size özgüven sahibi olmanıza yardımcı olmuş olacak ve de vermiş olduğunuz karara arka çıkmış olacak. Dünyanın nasıl bir yer olduğunu ve de neresinde rol almak istediğinizi biliyorsunuz.

2-Hayatta Kalma

Kariyer yaşamınızda  kaçınılmaz olan bazı zorluklarla oldukça sık  karşılaşacaksınız. Bu yaşanılan dönemler sizin sinirli olunuşunuza , kaybolmuş hissetmenize  ve hatta umutsuz  hissetmenize önemli derecede sebep olabilir. Bu yaşanılan zor zamanlarda gerçek bir  anlamda veya mecazi anlamda üzerinde ağlayacak bir omuz arayışına geçebilirsiniz . Hayatta kalma mentorüne katılın.

Hayatta kalma mentorü sizi bu zorlu  zamanlarda zorlu noktalardan geçirmek için gerekli olmakta   ve de bununla beraberinde sizi diğer tarafa götürmek için gereken pusula gibi hizmet görebilir.

3-Onaylama

Onaylama mentorü duygusal destek kaynağı veya belirsizlik zamanlarının kılavuzu değildir. Daha çok sahip olmanız gereken güçlü bir varlıktır. Katılımlarıyla basit bir şekilde markanızı ve kişisel özgüveninizi güçlendirirler. Kurumunuzun ister üst bir yöneticisi veya alanınızın bilinen bir lideri olun, bu katılım sizin için kapıları açar.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir