Mülakat Daveti Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

mulakat-daveti-almak

Mülakat Daveti Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Mülakat Daveti Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sizi yok saymaları , sizi önemsememelerini  sevmiyor musunuz? Ben de zaten o şekilde düşünmüştüm. Bu  iş arayıpta bulumayanlar arasında yaygın bir his halindedir. Aslında,bu olay içinde yaygın demek çok  az bile kalır. Eski zamanlarda nasıldı bu tür hisler bilmiyorum ama çağımızda  birçok cv gönderipte  mülakat daveti  bile almamak “yok sayılmak” anlamına taşımaktadır Kariyer sitelerinden günde 500 den farklı şirkete cv yollayabilirsiniz.

Eğer sizde yeni bir iş arayışı içindeyseniz, size ne anlatacağımı biliyor olmalısınız. Bir mülakata girebilmek o kadar da  kolay değil. Aslında oldukça imkansız olarak da düşünebilirsiniz. Bir mülakat daveti almak için oldukça çok  yani gereğinden fazla uğraşmalısınız.

Bu tür olağan durumlarda  herkes neden “ben mülakat daveti alamıyorum” diye düşünür. Ama size çok iyi haberlerim var. Mülakata girememe sebebiniz  burnunuzun hemen ucunda  olabilir. Ne olduğunu biliyor musunuz?

Mülakat daveti almak için yapmanız gerekenler;

Bu vereceğim ipuçları sizin şansınızı oldukça çok  arttıracak. Bu sebepten dolayı bir sonraki özgeçmişi göndermeden önce aşağıdaki maddeleri  yaptığınızdan emin olun:

Detaylara oldukça önem verin.

Hayatımızsan hiçbir şey kazara olmaz. İş tanımından mülakat sürecine kadar geçen sürede  şirketin potansiyel aday olarak sizinle nasıl iletişime geçeceği , nasıl iletişim  kurmaya çalıştığına oldukça çok dikkat edin. Bazı şirketler anında bir yazı ile size cevap verebilir, bazıları ön yazı mektubunuzun spesifik bir soruyu cevaplamasını bekler veya belirli karakter sayısında neden sizin aranan kişi olduğunuzu sorar. Ne istiyorlarsa, hepsini yapın. Mülakat daveti almak için tüm detayları gözden geçirmelisiniz.

Cv göndereceğiniz şirketle alakalı araştırmanızı yapın.

Genel bir ön yazı mektubunun ilerledikçe  büyüyen bir şirkette, rekabetçi olan bir pozisyon için başvurursanız o pozisyonu kazanma şansı %0’dır.

Tanışma mailiniz ön yazı mektubunuzdur, bunu ister yapın ister yapmayın. Mülakat daveti almak için ön yazı mektubunda olduğunca az kelimeyle neden iyi biri olduğunuzu söyleyebilmeniz lazım. Bu şirketin vizyonunu anlamayı ve de sizin bunu geliştirmeye yardımcı olacağınızı anlamayı içerir. Bu yüzden başvurmadan önce her şirketi araştırın.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir