Mülakata Giderken Nasıl Giyinmek Gerekir?

mulakata-giderken-nasil-giyinmek-gerekir

Mülakata Giderken Nasıl Giyinmek Gerekir?

Mülakata Giderken Nasıl Giyinmek Gerekir?

Giyim Stiliniz Neden Önemlidir?

Giyim stiliniz nasıl hissettiğinizi etkileyecektir. Eğer iş ve dünya görünüşünüzle mutlu değilseniz o zaman kendinize olan saygınız azalacaktır ve doğal olarak bu diğer insanların sizi nasıl gördüğünü etkileyecektir. Mülakatta ilk izlenim her zaman önemlidir. Eğer giyim stiliniz dağınıksa işe alım uzmanı sizi öyle algılayacaktır. Mülakata giderken hem profesyonel hem de sizin için rahat bir şekilde giyinmek önemlidir.

Mülakata giderken hangi renkleri giyeceğiniz tamamen size kalmış.

Mülakata giderken siyah giyinilmelidir diye bilinen “yanlış bir gerçek” var. Mülakata giderken giyinmenin kilit noktası önce üzerinizde neyin güzel durup neyin durmadığını anlamaktır. Bunu anlamak için de ten renginizi ve saç renginizi tamamlayan renkleri bilmeniz ve vücut tipinize göre giyinmeniz önemlidir. Örneğin eğer açık tenliyseniz o zaman sıcak renkler sizde harika görünecektir, eğer koyu tenliyseniz o zaman pastel renkleri çok iyi olacaktır. Vücut tipinize göre giyinmek ne kadar önemliyse, iş aslında size en çok yakışan stili bulana kadar farklı stiller denemektir.

Kıyafet seçiminden daha önemli olan şey zamanında mülakata gitmektir.

Mülakata gitmeden önce ne giyeceğinize mutlaka karar verin. Bir gece öncesinden kıyafetlerinizi seçmek çok önemlidir çünkü mülakata geç kalabilirsiniz. Mülakata bir saat kala kıyafet seçme olayına girmemelisiniz. Bir gece öncesinden kıyafetlerinizi ütülemek ve asmak sabah vakit kazanmak için önemlidir.

İşi Basit Tutun

Mülakata giderken ne giymeli sorusuna iki kelimeyle cevap vermek gerekirse cevabım “kişisellik ve sadelik” olacaktır. Kıyafetinizde küçük özgün değişiklikler yapmanız her zaman iyidir. Bu sizi işe alım uzmanına daha yaratıcı gösterir. Bununla birlikte dikkat çekici kıyafetler de giymemek, neon renklerden, hayvan baskılarından ve diğer dikkat dağıtıcı desenlerden kaçınmak önemlidir. Eğer mülakattaysanız veya sunum yapıyorsanız kıyafetinizin söylediklerinizi ikinci plana atmasını istemezsiniz. Aynı zamanda çok fazla takı takmaktan kaçının.

Rahat Olun

Mülakata giderken ne giymeli stresini atmak için önceden planlama yapın. Çünkü mülakatın en kritik yanı rahat hissetmektir. Profesyonel olun ama sadece başkalarının sizi görmek istediği şekilde giyinmek için de kendinizi sıkacak şeyler giymeyin. Kendi özgün stilinizi ve tercihlerinizi iş ortamına uygun bir stil ile kombinleyin. Bunu yaparsanız her zaman kazanırsınız.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir