Online Eğitim Almak İçin Gereken Masraflar

Online Eğitim Almak İçin Gereken Masraflar

Online Eğitim Almak İçin Gereken Masraflar

Online Eğitim Almak İçin Gereken Masraflar

Online eğitimin de klasik eğitimde olduğu gibi bazı masrafları bulunmaktadır. Bu masraflar  eğitim programına ve özel durumlara göre değişebilmektedir. Online eğitim kurs ücretinin yanı sıra daha birçok masrafı bulunmakta ve bu masrafların hepsi değerlendirildiği zaman örgün öğretim masrafları düzeyinde bir harcama gerektirmektedir. Bahsedilen masraflardan kısaca bahsedecek olursak;

  1. Online eğitim programları için gereken masrafların en önemlisini derslere katılım için yapacağınız masraflar ve kursa katılım ücretidir. Kursa katılım ücretleri her program için farklı olabilmekte, derse katılım masraflarını ders kitapları, kurs için gereken diğer malzemeler ve malzemelerin kursiyerlere ulaştırılması sırasında yapılan posta giderleri oluşturmaktadır.
  2. Her eğitim programında olmamakla birlikte staj sırasında yapılacak masraflar ya da yurtdışına gönderen bir program için seyahat masrafları yine büyük düzeyde bir masraf oluşturmaktadır.
  3. Bir diğer masraflar ise eğitim programından başarılı olunması durumunda verilecek sertifikaya ait masraflardır.

Online eğitim görüldüğü gibi belli bir masrafı olan bir eğitim şeklidir. Masrafları örgün öğretime göre her ne kadar daha az olsa da sertifika programına kayıt olunmadan önce masraflarında göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bu doğrultuda daha sağlıklı bütçe planlaması yapılabilmektedir.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir