Sertifika Kursları ve Mülakat

Sertifika Kursları ve Mülakat

Sertifika Kursları ve Mülakat

Sertifika Kursları ve Mülakat

Hayatınızın en mühim anlarından birisi de, firmaların yapmış oldukları iş alımlarında gerçekleşen mülakattır. Terlediğiniz, heyecana kapıldığınız, içinizde hep bir kuşkunun geçtiği vakitler, hayatınızın değişmesini sağlayacağınız zamanın başlangıç aşamasıdır. Bu mülakatlarda heyecanlanma veya içinizde bir kuşkunun olması, normal olarak karşılansa da, kendini kanıtlamış bir kişinin yaşamaması gereken durumları ifade ediyor. Mülakatlarda sizleri öne geçiren avantajlarınız varsa, muhtemelen mülakat sürecinde de güzel bir performans gösterirseniz, işe alınırsınız.

O halde nasıl öne geçeceğim?

Ne kadar çok bilgi ve donanıma sahipseniz, rakiplerinize o kadar çok fark atabilirsiniz. Üniversite zamanlarında kendinizi ne kadar fazla geliştirdiyseniz, mülakat sürecinde o kadar fazla öne çıkacağınızı söylemek doğru olur. Bunun sebeple sertifika programlarına katılmanız da, ileriye dönük büyük faydaların olacağını bilmek, herkes için önemli bir durumu ifade ediyor. Steven Jobs tarafından söylenen bir söze kulak verecek olursak, “Ne kadar çok şey öğrenirseniz, o kadar çok noktanız olur. Bu noktaların hayatınızın ilerleyen günlerinde güzel bir figür meydana getireceğini asla unutmayın” eğitimlere karşı bakış açınızın bu olması durumunda, mülakat sürecinde istediğiniz bir figürün ortaya çıkmasını sağlamış olacaksınız.

Yalnızca sertifika yeter mi?

Aslında Cv’nize yalnızca aldığınız sertifikaları yazmanız pek bir anlam ifade etmez. Şu şekilde bir anlam ifade etmez. Mülakata çağrılmanız için Cv’nizde sertifikaların sıralanmış olması büyük bir avantajı ifade eder. Ancak, mülakat sırasında sizin ne bildiğinizi ölçmek anlamında sorulan sorulara cevap veremediğiniz takdirde, karşı tarafta sertifikaların süsten ibaret olduğu anlaşılır. Bu sebeple alınan sertifika eğitimlerine önem vermek gerekir. Alınan eğitime gerçekten vakıf olduğunuzu hissetmeniz ve mülakat sürecinde bunu hissettirmeniz, mülakat sürecinin olumlu sonlandırılmasını sağlayacak bir özelliktir.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir