Business School Workshopları

Business School Workshopları

Univerist® Business School Workshopları 

Workshop’da Yanıt Bulabileceğiniz Sorular

Dünyanın en yenilikçi 100 şirketinin ve ezber bozan, piyasaları kendi vizyonlarıyla şekillendiren ve yeni nesle ilham veren markaların tecrübelerinden neler öğrenebilirsiniz?

En iyi yeni pazar fırsatlarını nerelerde araştırmalısınız?

Gerçekten yenilikçi bir strateji yaratarak markanızı, yeni bir alanı kapsayacak şekilde nasıl yeniden şekillendirebilirsiniz?

İşiniz için çalışanların daha fazla başarı elde etmesini sağlarken aynı zamanda daha fazla kar getiren doğru iş modeli nedir?

Yenilikçilik ve pazarlama performansınızı artırmak için yeni teknolojileri nasıl daha verimli kullanabilirsiniz?

Nasıl “fark yaratan” bir lider, marka ve iş sahibi olabilirsiniz?

WorkShop Nedir?

Geçmiş eğitim anlayışında öğrenciler derslerde tahtanın önünde ders anlatan bir eğitmenin söylediklerini dinleyerek ve tahtadaki notları yazarak öğrenmeye çalışırlardı. Ama bu yöntem bugünün öğrencileri için çok cazip gelmemektedir. Bu günün öğrenci profili daha yapıcı ve oluşturmacı bir öğrenme metoduna ihtiyaç duymaktadır.

Workshop olarak adlandırılan öğrenme modeli öğrenenlerin (kurum çalışanları ya da okul öğrencileri) öğrenme aktivitesine daha fazla katılımını amaçlamaktadır. Not almanın ön planda olduğu klasik öğrenme yönteminin sahip olmadığı kadar gerek öğrenen ile öğretmen gerek öğrenen ile içerik ve gerekse öğrenen ile denktaşlar arasında çok daha fazla etkileşim sağlanmaktadır. Etkileşim; tartışma ve fikir alışverişleri şeklinde olabileceği gibi bir uygulama için gerekli olan araç ve gereçleri içeren bir eğitim ortamında belirli bir konu ile ilgili bilgi, beceri ve prensiplerin uygulanması şeklinde de olabilmektedir.

Bu yeni öğretim tekniği sayesinde öğreticiler ve öğrenenler önce kendi daha sonra diğerlerinin gelişimlerine katkıda bulunma ve birbirlerini anlama imkanı bulmaktadırlar.