Wisc-R Zeka Testi

Wisc-R Zeka Testi

Wisc-R Zeka Testi

Univerist® Learning Academy Wisc-r Zeka Testi ile yeteneklerinin ortaya çıkmasına ve geliştirmesine yardımcı olun!

Wisc-r Zeka Testi Nedir?
*Wisc-R zeka testi 6–16 yaş grubuna yönelik uygulanan bir zeka testidir. Bu test bireysel olarak uygulanır. Uygulaması 1 – 1,5 saat sürmektedir. Wisc R Zeka testinde her alt testin soruları test yönergesine uygun bir şekilde çocuğa yöneltilir ve çocuktan sorulan yanıtlaması istenir.

Neden Çocuğuma Wisc-r Zeka Testi yaptırmalıyım?
*Wisc-R Zekâ Testi adından anlaşılacağı üzere temel olarak çocuğun zeka seviyesini belirlemek için yapılır. Bunun yanı sıra 12 zeka türü ile ilgili bilgi vermektedir. 12 zeka alanından sadece üçündeki potansiyel örgün öğretim sırasında gözlenebilir ve bunlardan sadece ikisi karneye yansıyabilir. Dolayısıyla Wisc-R bir nevi çocuğun potansiyelini anlamada kullanılabilir.

Testi sertifikalı uzmanlar mı yapmaktadır?
*Wisc-R Zekâ Testi sadece uygulayıcı sertifikası almış psikologlar ya da psikolojik danışmanlar tarafından yapılabilmektedir. Bu meslek grupları dışından ya da sertifikası olmayan kişilerce yapılması uygun değildir. Univerist® Learning Academy’deki tüm uygulayıcıların Türkiye Psikologlar Derneği’nden ya da dernekten onaylı bir kuruluştan alınmış bir uygulayıcı sertifikası bulunmaktadır.

Testin süresi Ne kadardır?
*Testin süresi testi alan öğrencinin yapış hızına bağlı olarak 90 dakika ile 140 dakika arasında değişmektedir. Test ortalama 120 dakika (2 saat) sürmektedir.

Testi yaptırmaya gelmeden önce dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?
*Teste öğrencinin dinlenmiş, uykusunu almış, karnı tok ve motivasyon anlamında normal bir gününde gelmesi önerilir.

Test sonucunda rapor verilecek mi? Verilecekse raporu ne zaman alabilirim?
*Test sonucunda Univerist uzmanları tarafında ayrıntılı bir rapor verilecektir. Rapor yoğunluğa ve talebe bağlı olarak en geç 5 gün içinde verilir.

Univerist Wisc-r Testi biletini satın aldıktan sonra ne yapmalıyım?
*Univerist Learning Academy kayıt formunu doldurmalısınız. Formu doldurduktan talebiniz doğrultusunda en uygun testörümüz sizinle iletişime geçecek ve randevulu bir şekilde testi yaptırabileceksiniz.

Univerist uzmanlarına Wisc-r Testini İstanbul (Anadolu) hangi lokasyonlarda yaptırabilirim?

  • Ataşehir
  • Kozyatağı
  • Suadiye
  • Dragos
  • Kartal
  • Çamlıca
  • Çekmeköy
Wisc-R Zeka Testi

Wisc-R Zeka Testi

Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin: (0216) 706 11 54 veya (532) 767 37 20 info@univerist.com