Yaşam Boyu Öğrenme Kavramının Getirdikleri

Yaşam Boyu Öğrenme Kavramının Getirdikleri

Yaşam Boyu Öğrenme Kavramının Getirdikleri

Yaşam Boyu Öğrenme Kavramının Getirdikleri

Yaşam boyu öğrenme kavramını iş çevrelerinde olup da duymayan olmamıştır sanırım. Eğitimin sürekliliği ilkesine dayanarak her yaşta ve verimli olduğu süreçte her şekildeki eğitimi alarak kendini geliştirmeyi tanımlayan yaşam boyu öğrenme, özellikle iş hayatında önemli hale gelmeye başlamıştır. Bunun sebebi  ise etrafta çok fazla özelliklere sahip iş adaylarının bulunması ve işe alınacak kişide öne çıkarıcı bir özelliğin bulunması gerekmesidir. Eski dönemlerde sadece üniversite mezunu olmak bile iş bulmak için yeterli olurken, günümüzde dil bilmek, master mezunu olmak bile yeterlilik göstermemektedir, adaylarda hayat boyu öğrenmenin en büyük göstergelerinden biri olan sertifika programlarına katılım beklenmektedir.

Peki, iş dünyasında yaşanan değişimlerle paralel olarak sertifika programı eğitimlerinde neler değişmiştir. Yani hayat boyu öğrenme kavramının getirdikleri nelerdir;

  1. İş koluna bağlı olarak değişiyor olsa da teknik konuların yanında  kişisel gelişim alanındaki eğitimler daha çok rağbet görüyor.
  2. Eski dönemlerde daha çok örgün öğretim programları tercih edilse de, günümüzde gerek zaman gerekse de çok fazla avantajından dolayı online eğitim programlarına katılım daha fazla.
  3. Özellikle satış ve işletme alanındaki eğitimlere ihtiyaç ve katılım daha fazla olmaktadır.
Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir