hayatınıza yön vermek mi istiyorsunuz?

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

YAŞAM KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

Yaşama yön vermeye kendinizden başlayın! Univerist Learning Academy Yaşam Koçluğu Uzaktan Eğitim Programı ile sertifikalı bir yaşam koçu olun!

Nerede duruyorsunuz? Olmak istediğiniz yerde misiniz? “Aslında” ve “keşke” diye başlayan cümleler devamlı zihninizde mi? Sonuca odaklanmak zor mu? Hızlı eyleme geçmek için önünüzdeki engeller gözünüzü mü korkutuyor? Yol haritanız fazla mı karışık? Aradığınız soruların cevabını Yaşam Koçluğu Eğitimi’nde bulacaksınız. İş dünyası, aile hayatı, geçmişin korkuları geleceğin endişeleri… Yaşantınızı olumsuz etkileyen ne varsa biliz ki yalnız değilsiniz. Hepsi çevrenizdeki herkesin yaşamını altüst ediyor. Ama bir çıkış yolu var. Önce kendi yaşamınızı yoluna koyacak, sonra diğer yaşamlara dokunmanızı sağlayacak başlı başına bir yol… Kendiniz olmanın mutluluğuyla, hayatınızda yepyeni bir sayfa açacak bir eğitim…

Univerist’ten Yaşam Koçluğu Eğitimi alarak, önce kendinizi hayatta bir adım öteye taşıyacak, sertifikalı bir koç olduğunuzdaysa çevrenizdeki insanlara yardımcı olabileceksiniz. Aldığınız eğitim sonrasında kararsız kaldığınız ya da sıkıştığınızı sandığınız noktada çıkış yolunu bulabilecek ve danışanlarınıza da kendi çıkış yollarını gösterebileceksiniz. Yaşam Koçu bir liderdir, sizin yaşamınıza liderlik eder ve size yaşamda yön verir. Ve o liderin siz olmaması için hiçbir engel yok.

Yaşam Koçluğu Eğitimini Kimler Almalı?

 • Yaşam koçluğu hizmeti vermek isteyenler
 • Bireylere hedefleri için yardımcı olmak isteyenler
 • Soruların önemine inananlar
 • Yaşamda hedefleri ve hayalleri olanlar
 • Yaşamın farklı alanlarını keşfetmek isteyenler

Yaşam Koçluğu Eğitimi Kaç Ana Modülden Oluşmaktadır?
Yaşam Koçluğu Serfifika Programı, 5 ana modül, 2 adet seçmeli ders ve sertifika sınavından oluşmaktadır.
Modül 1: Yaşam Koçluğunun Temelleri Bu bölümde koçlukla ilgili temel kavramlarla tanışacak, eğitimin kalan kısmı için ihtiyacınız olan koçluk dünyasına ait genel bilgilerle ilgili bir oryantasyondan geçeceksiniz. Koçluğun tam olarak ne olduğu, tarihi ve diğer prensiplerle arasındaki temel farkları öğrenecek ve bir koç olarak çalışırken içselleştirmeniz gereken etik değerler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.
Modül 2: Temel Koçluk Uygulamaları Bu bölümde bir koç olarak sahip olmanız ve geliştirmeniz gereken temel özellikleri öğrenecek ve bu özelliklerle ilgili birçok uygulama gerçekleştireceksiniz. Müşteri-koç ilişkisinin temel yapısını ve bu ilişki de güveni nasıl oluşturacağınızı ve süreç içerisinde geliştireceğiniz ile ilgili bilgiler kazanacaksınız.
Modül 3: Koçlukta İleri Düzey Beceriler Bu bölümde koçlukla ilgili ileri düzey becerilerinizi geliştirmek için birçok önemli bilgiler alacak ve uygulamalar göreceksiniz. Bir koç olarak adım adım seanslarınızı nasıl yürüteceğinizi, müşterinizi bu süreçte nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz. Koçluk mesleğinde de diğer mesleklerde olduğu gibi bazı önemli ipuçları ve farkındalıklar bulunmaktadır. Bunlarla ilgili eğitmenin sizlere aktaracağı deneyimleri sonrası farklı bir bakış açısı kazanmış olacaksınız. Bir koç olarak müşterinizin ne gibi kör noktaları olabileceği ve bu noktalarla ilgili nasıl koçluk yapılabileceğine yönelik vaka çalışmaları yapma fırsatı yakalayacaksınız.
Modül 4: Ustalık Becerileri Bu bölümde gerek koçların gerekse müşterilerin tıkanma noktalarını öğrenecek ve bunları aşmanın yöntemlerini uygulamalarla göreceksiniz. Koçluk mesleğinde karşılaşabileceğiniz farklı konularla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Koçluğun psikoloji uygulamaları ile ilgili ne gibi benzerlikleri ve farklılıkları olduğunu öğreneceksiniz.
Modül 5: Meslek Olarak Koçluk/Yaşam Koçluğu Bireysel olarak koçlukta hangi konuda uzmanlaşabileceğiniz ile ilgili ve bunun önemi ile ilgili konulara değinilecektir. Bir koç olarak koçluk mesleğine nasıl giriş yapacağınız, kendinizi nasıl tanıtacağınız ve nasıl müşteri bulacağınız ile ilgili canlı örnekler üzerinden birçok önemli bilgiye sahip olacaksınız. Başarılı koçların sırları ve önlerindeki engelleri nasıl aştıkları ile ilgili önemli bilgiler ve yöntemler öğreneceksiniz.
Modül 6: Sertifika Sınavı

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sana Ne Fayda Sağlar?

 • Müşterilerine koçluk yapabileceksiniz
 • Bireylere hedeflerine giden yolda yardımcı olacaksınız
 • Yaşama bakış açını değiştireceksiniz
 • Yaşamda güçlü gözlemlerde bulunmayı ve güçlü sorular sormayı deneyimleyeceksiniz
 • Yaşamın her alanında denge sağlamanın yollarını keşfedeceksin.
 • Yaşama; huzur, mutluluk ve tutku katmayı öğreneceksin.
 • Sorumlulukları gerçekleştirebilecek istek ve motivasyon kaynaklarını çıkaracaksın.

Seçmeli Dersler
Yaşam Koçluğu Sertifika programına katılan öğrencilere aşağıdaki eğitimlerden 2 eğitim ücretsiz hediye edilmektedir. Seçmeli derslerin final sınavına girmek zorunlu değildir. Yapılan sınavda başarılı olunduğu taktirde ücretsiz sertifika düzenlenmektedir.

 • Kariyer Koçluğu E-Eğitimi
 • Beden Dili ve Etkili İletişim Uzmanlığı E-Eğitimi
 • Ekip Motivasyon ve Performans Yönetimi E-Eğitimi
 • Zaman ve Toplantı Yönetimi E-Eğitimi
 • Başlangıç İngilizcesi E-Eğitimi

Öne Çıkanlar
Univerist® Education Company Markası ile kaliteli eğitim Uygun fiyat Hızlı ve kolay kullanım
Verimli ve güncel içerik Eğitim notları (Word – PDF) Uzmanlık Sertifikası, bilgisayar ve internet olan her yerden
7/24 ulaşılabilen eğitim Dershaneye ve kursa gitmeden kariyerinizde ilerleme imkanı

Eğitimin Kullanım Süresi: Eğitimi satın aldığınız andan itibaren 3 ay (90 gün) boyunca bu eğitimi izleyebilir ve istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Sertifikasyon:
• Eğitimin sonunda yapılan Yaşam Koçluğu Sertifika sınavında 70 ve üzerinde alan katılımcılara, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan, kurum tarafından onaylı sertifika düzenlenmektedir.
• Sertifika sınavına iki kez giriş hakkı verilmektedir. Sınavda başarılı olan katılımcılara başarı belgesi, başarılı olamayan katılımcılara ise katılım belgesi verilmektedir.

yaşamınıza yön verecek yaşam koçluğu

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı

Detaylı bilgi için: 0 (216) 706 11 54, 0 (532) 767 37 20, info@univerist.com
Bilet Fiyatları 150.00 TL
Biletler Biletix’de! http://www.biletix.com/etkinlik-grup/88651624/TURKIYE/tr