Yaşam Koçuyla Her Şeye Sahip Olmak Sadece Başlangıç

Yaşam Koçuyla Her Şeye Sahip Olmak Sadece Başlangıç

Hayatta Herşeye Sahip Olmak

Herşeye Sahip Olabilmek Mümkün Mü?

Koçluk hizmeti ile”Hayal gibi gözükse de en fazlasını isteyin.”

Bu maddenin tam olarak ne anlama geldiğini çözebilmiş değilim desem bana inanır mısınız? Sizce her şeye sahip olmak ne demek? “Her şeye sahip olmak sadece başlangıç” kavramıyla ilgili farklı görüşler mevcut.

Birçok kişi hayatları boyunca her şeyin an azından bir kısmına sahip olmak için uğraşıyorlar. Burada bahsettiğimiz “her şey” ne anlama geliyor – fiziksel varlıklar, başarı, aşk, aile, sağlam temel, değerler, hayat amaçları, eğitim, zeka, farkındalık? Burada listelediklerimizin tümü “her şeyi” kapsıyor.

Her şeye sahip olmakta bir sorun yok. Ancak bunlara sahip olmak için bütün hayatını buna adayarak bir kısmına, belki de tamamına ulaşmakta sorun var. Çoğu insanlar hedeflerini alabileceklerinin en fazlasını almak üzerine oluştururlar. Kariyerlerini, duygusal gelişimlerini ve hayat amaçlarını bu arayış doğrultusunda yönlendirirler. Odak sabit olduğunda ise, başarılı oldukları alanları fark etmek ve bu konuda kendilerini takdir etmek, onaylamak konusunda başarısızlık gösterirler. Aslında, bütün hedeflerinizi “her şeye” sahip olmak üzerine kurduğunuz zaman, kendinizi limitlemiş oluyorsunuz. Hedefler yaratmaya devam etmeliyiz, ancak hesaba katılması gereken başka şeylerin olduğunu da unutmamalıyız.

Her şeye sahip olduğunuz zaman, aslında o kadar da fazla olmadıklarını fark edersiniz. Hayatınızda hiç tam olarak istediğiniz şeye sahip olduktan sonra oraya gelene kadar neden bu kadar yaygara çıktığını merak ettiğiniz oldu mu? Para biriktirip veya çok çalışıp, istediğiniz parlak kırmızı arabanıza sahip olup, bir süre kullandıktan sonra, bakışlarınızı başka bir yöne çevirip, kendinize yeni bir hedef belirlemiyor musunuz? Daha büyük ev, cins bir köpek, daha yüksek maaş… Bunlardan başka hedefler de bulabileceğiniz aşikar.

Neden hedef oluşturup sadece sonuçlarına odaklanıyoruz? Bunun yerine, hedefler oluşturup ve bundan sonra sürecin işleyişine konsantre olup, bunun keyfini çıkarmayı denemiyoruz?

Hiç bir şeye sahip olmamak, her şeye sahip olmaktan daha heyecan verici bir durumdur. Kişisel temeliniz güçlü olup, ihtiyaçlarınız karşılandığında ve yeterli kaynağa sahip olunduğunda birçok kişiden daha varlıklı olursunuz. Bu bir numaralı önceliğiniz olmalı. Ben bu noktada beraber çalıştığım danışanlarıma hedef oluşturmayı durdurup – tohumu ekilmiş olanların çiçeklenmesini izin verilmesini teklif ediyorum. Bu evredeki kişiler zaten belli bir ivme kazanmış durumda olurlar, sevgi ve destek sağlayan bir çevreleri vardır. Bu kişilerin vakitleri keyifli geçer, meydana çıkan durumlara yönelik cevaplar veririler ve içinde bulundukları durumun akışında kalırlar – “bir şeylere” sahip olmak o kadar da önemli değildir.

YAŞAM KOÇUYLA SIRA SİZDE

Kendinize şunu sorun, “İstediğim ve ihtiyaç duyduğum her şeye sahip olsaydım, hayatımla ilgili neler yapıyor olurdum?”  ve bir yaşam koçuyla çalışmaya başlayın.Muhtemelen bambaşka yeni bir hedef bulmuş olacaksınız.

Bu durumda “her şeye” sahip olmak sadece başlangıç, çünkü her şeye sahip olduğunuz fark ettiğinizde, göreceksiniz ki hayat artık gerçek anlamda başlamıştır.

Kaynak:http://simplecoaching.com.tr/

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir