Kaybedecek Çok Şeyiniz Var

Kaybedecek Çok Şeyiniz Var

Kaybedilebilecek Değerler

Kaybedilebilecek Değerler

Kaybedecek şeyi sizden daha az olan kişilerle takılmayı bırakın.

Bu madde çok kolay! Başka bir şekilde söylememiz gerekirse, yapmanız gereken en iyi 10 arkadaşınızı seçip, hayatınızı onların etrafında organize etmeniz ve geriye kalanların size gelmesini sağlamanız.

Siz büyüdükçe ve geliştikçe, doğal olarak başınıza gelecek şeylerden biri, etrafınızdaki hatta çok yakınınızdaki bazı kişiler, size öncekinden çok daha farklı gözükmeye başlayacaklar. Muhtemelen hayatınızda ilk defa bu kişilerin “kim” olduklarına bakmaya başlamış olacaksınız. Ya da, ihtiyaçlarınız değişmiş olabilir ve bu arkadaşları sadece kişisel tatmin için kullanıyorsunuzdur. Belki de sadece hayatınızda olan bu kişilerle yetiniyorsunuzdur.

Burada söylenilmek istenen; etrafınızdaki insanların ticari mal ya da benzin istasyonu oldukları değil. Ancak zaman zaman onları kasıtlı ya da kasıtsız kullanırız. Ancak etrafınızda kişilere bakıp, tam olarak hayatınızdaki bu kişilerin hangileriyle enerji alışverişi yaptığınıza ya da hangilerine kendinizi/zamanınızı/sevginizi verdiğinize dikkat ettiğinizde, bu kişilerinde oyunu sizinle aynı şekilde oynadığından emin olmak istersiniz.

Bireyler genellikle çevrelerindeki bir gruba üyeler, işe yerindekiler, dernektekiler, komşular, eski arkadaşlar, aile… Birçok farklı grup sayabiliriz. Bu gruplardaki insanlarla ortak yönler çok az olmasına rağmen, sırf kolaylık ya da bir ortak geçmiş nedeniyle bu gruplara aitlik oluşturulur.

Hatta daha kötüsü, bazılarımız çok ilginç ve farklı ilgi alanlarımız olmasına rağmen, bilgeliklerine, becerilerine hatta yaratabilecekleri katkılara değer vermeyen, onları tam olarak oldukları gibi isteyen – ne bir eksik ne bir fazla- bir çevrede yer alır. Çok yazık!

YAŞAM KOÇUYLA SIRA SİZDE

Hayatınızın bir noktasında, çok çok çok bencil olun ve kişisel çevrenizi kendiniz seçin.Öncelikle kimlerle takılmayacağınızı belirlemek yardımcı olacaktır. Size enerji mi veriyorlar yoksa enerjinizi sömürü,  hareketsiz kalmanıza mı neden oluyorlar?Sizden daha az kaybedecek şeyi olanlarla takılmayı bırakın düşüncesinin arkasında yatan budur ve eğer bu seriyi okuyorsanız, kaybedecek çok şeyi olanlardansınızdır. Çevrenizin de öyle olduğundan emin olun.

Kaynak:http://simplecoaching.com.tr/

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir