Yaşam Koçuyla Maneviyatınızı Size En Doğru Gelen Şekilde Geliştirin

Yaşam Koçuyla Maneviyatınızı Size En Doğru Gelen Şekilde Geliştirin

Ruhsal Gelişim

Maneviyat Gelişimi

Spiritüellik, çağımızın dili… Bir kişi paranın CEVAP OLMADIĞINI, ahlaki olarak belirlenmiş doğru-yanlış, iyi-kötü, sevap-günah yaklaşımlarının kendini pek de ileriye götürmediğini hatta bilginin bile kısıtlı bir kaynak olduğunu anladığında, nereye döner? Medeniyetimiz gereği, hepimizde olan ortak bir dil arayışı, bir odak noktası, bir bağlantı arayışımız, kendimizi bir türe ait hissetmek için ihtiyaç duymamızdan kaynaklanıyor. Bazen ortak bir dilden de öte, alkol, yemek, seks hatta uyuşturucuyu kullanarak bağlantı yaratmaya çalışıyoruz. Her ne şekilde olursa olsun, geldiğimiz nokta hep aynı… Kendimize bakıyoruz ve ne şekilde bağlantılı olduğumuzu çözmeye çalışıyoruz.

Çağımızın spiritüellik kavramına hoş geldiniz. 60’ların Hippileri kadar özgür ama bir o kadar da kendinden sorumlu bir boyut kazandı. Daha fazla ne istediğimizi biliyoruz, nasıl elde edebileceğimizi biliyoruz. Beden, akıl ve ruh sağlığımıza özen gösteriyoruz. Daha da önemlisi bizi, kendimiz olduğumuz için beğenen kişileri etkiliyoruz.

Spiritüellik bize, birbirimizle ve kendimizle kişisel gelişimimizi sağlayacak bağlantılar kurmamız için ortak bir dil veriyor. Spiritüellik kavramını tam anlamıyla hayatına işleyebilen bir insan, bütünlüğe kavuşmuştur. Bu kadar basit ancak biraz zaman alıyor. Spiritüellikle ilgili bir iki kavramı arasında şunları sıralayabiliriz.

  • Her birimiz özel bir şekilde birbirimizle bağlantılıyız.
  • Uyum sağlamaya değecek bir akış içerisindeyiz.
  • Ego ile Ben arasında farklılıklar var.
  • Farkındalığımız yükseldikçe, hayatın çok basit olduğunu anlamış olacağız.
  • Sahip olduğumuz her şey an’a ait.
  • Tek bir gerçek duygu var, o da SEVGİ!
  • Şükran, her an baskın bir şekilde olmalıdır.

Bütün bunlar bir keşiş gibi inzivaya çekilmeniz anlamına mı geliyor? HAYIR! Çağımızın spritüelliği, çağımız gibi taşınabilir özellikte. Her an sizinle. Sadece plazada toplantıdayken de, meditasyonyaparken de ona dokunmayı ve onun sizinle akışta olmasını öğrenmeniz gerekiyor.

YAŞAM KOÇUYLA SIRA SİZDE

Etrafınızda spiritüel tarafını geliştirmiş kişileri ve avantajını yaşayan insanları belirleyin. Onları izlemeye başlayın ve onlardan destek isteğin. Bunu hayatınıza geçirmeniz bazı değişiklikler gerektirebilir ama değeceğine emin olabilirsiniz.

Kaynak:http://simplecoaching.com.tr/

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir