Yaşam Koçuyla Sahip Olduğunuz Armağanlar

Yaşam Koçuyla Sahip Olduğunuz Armağanlar

Yaşamda Bize Verilen Hediyeler

Yaşamda Bize Verilen Hediyeler

Sahip olduğunuz armağanlar ne olursa olsun, hayatınızı onların çevresinde yeniden organize edin. “Sevdiğiniz şeyi yapın ya da yaptığınız şeyi sevin.” sözünü defalarca duymuşsunuzdur. Herkes için her zaman geçerli olmasa da bir kişinin kendisine yön belirlemesi için iyi bir başlangıç noktası olarak değerlendirilebilir. Biraz daha detaylı inceleyelim. Her insanın özel hediye ve yeteneklerle dünyaya geldiği kavramına inanıyor musunuz ya da bu kavrama bir şans verebilir misiniz? Size verilen armağan nedir, bunun farkında mısınız? Eğer biliyorsanız, hayatınızı bu armağan ya da yetenek çerçevesinde yeniden yön vermek mümkün olabilir mi? (Ailenizi, çevrenizi, sağlığınızı bu uğurda harcamadan tabii ki.) Eğer evetse, bunu ne şekilde yapardınız?

Hayatını yeniden organize etmeye hazır bir kişi için bu sorulara cevap vermek ilginç bir başlangıç olabilir. Yaşam koçu birçok insan için, çoğu zaman, hayatını kişisel değerleri etrafında yeniden biçimlendirmek zordur. Ortak engelleri için yaşam koçuyla aşabiliriz ve şunları örnek verebiliriz; Kişiler kendilerine verilen hediyeyi net olarak göremezler, hissedemezler ya da deneyimlemezler. Kişiler en basit haliyle bu hediyenin farkında değillerdir veya boş vermişlerdir veya bunun aslında o kadar da özel bir şey olmadığı düşüncesindedirler.

Bireyler, gündelik hayatın koşturmacası içinde, hayatın onlara sunduğu hediyeyle hatta hayatın onlara sunduğu bir hediye olduğu kavramıyla ilgilenmeyi lüks olarak, oyalayıcı tuhaf istek olarak, hatta mevcut durumları için tehdit edici bir unsur olarak görürler. Bireyler, kendilerine sunulan hediyeyi bir mesuliyet olarak görürler ve onu bir servet olarak görmek yerine yükümlülük olarak değerlendirirler. Sunulan hediye yeterli şekilde geliştirilmediğinden, ışıltısı çevre tarafından fark edilemez hatta çoğu zaman ona sahip kişi tarafından bile fark edilemez. Bu potansiyelleri içinde barındıran bir hediyedir.

YAŞAM KOÇUYLA SIRA SİZDE

Size verilmiş olan bir hediyeniz olduğu kavramı ve hayatınızı bunun etrafında yeniden şekillendirme sizi kesinlikle rahatlık alanınızın dışına çıkartacaktır. Sizce buna değer mi? Belki! Bazı kişilerde işe yaramış şu adımlar sizin içinde yardımcı olabilir. Eğer size sunulan hediyeyi geliştirmek üzerinizde baskı yaratıyorsa, buna ara verin ve önce hayatınızı yeniden kurmaya odaklanın. Bu hediyenizin, kendisini geliştirebilmesi için elverişli alan sağlayacaktır. Eğer size sunulan hediyenizi paylaşmanız ya da ”hediyeniz olan kişi ”haline gelmeniz gerekiyorsa, kişiliğinizin/egonuzun buna izin verdiğine emin olun. Kişisel temeliniz yeterince güçlü olduğunda, size sunulan bu hediyenin gelişimini bir proje gibi yönetin. Kendi sunulmuş hediyelerini geliştiren insanları sosyal çevrenize dahil edin. Etrafınızda bu tip, sizin gelişiminizi doğal olarak kabul eden ve destekleyen kişilere ihtiyacınız olacak, çünkü onlar da bu süreçten geçtikleri için bu süreçte kişinin kendisine güvenip bu gelişimi sağlamasının ne demek olduğunu biliyor olacaklar. Çevrenizdeki muhalif kişilerin sizi nasıl cesaretlendireceklerini ve teşvik edeceklerini baştan öğrenmeleri gerekiyor! Eğer onlar bunu yapamazlarsa, siz elinizdeki sihirli değneği sallayın ve onların gözden kaybolmasını izleyin. Hayat, size inanmayanlarla vakit harcamak için çok kısa! Her an size verilen bu hediyeyi gördüğünüz, hissettiğimiz ve geliştirdiğiniz için minnettar olun. Çok yakında siz de fark edeceksiniz ki bu mucize denebilecek kadar harika bir şey. Size sunulan hediyenin keyfini çıkartın. Sizinle aynı, sağlıklı sıçramayı yapanlar binlerce başka insan var. Bir an önce onlardan bir kaç tanesini bulun.

Kaynak:http://simplecoaching.com.tr/

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir