Yaşam Koçuyla Seçmeyi Öğrenin

Yaşam Koçuyla Seçmeyi Öğrenin

Hayatta Doğru Seçimler Yapmak

Hayatta Başarıyla Götüren Seçimler

Bir yaşam koçula sürekli olarak ve her zaman öğrenmeye açık olduğunuza karar verin. Önceliği seçmeyi öğrenmeye verin. İyi seçimler yapmak çok azımıza öğretilen ancak çok önemli bir beceri. Öğrenmeye açık olmamız gerekiyor. Aynı zamanda ne öğreneceğimizi de iyi seçmemiz gerekiyor. Peki, nasıl seçim yapacağımız hiç öğretildi mi? Okulda bunun dersi var mıydı? Ya da aileler, ”potansiyel sonuçlar’’ (oda cezası, suçluluk duygusu vs.) olmadan en uygun seçimi yapmayı öğretti mi? Hayatınızda hiç kimse size sürekli olarak hayatınızı ileriye doğru götürecek, yumuşak geçişler yapmanızı sağlayacak ve sizi o genellikle sonu engebeli biten ”önemli karar anını’’ yaşatmayacak, iyi seçimleri nasıl yapacağınızı gösterdi mi?

Bu çok sık başımıza gelmiyor. Hayatınızda size neden kimse bu çok önemli beceriyi öğretmeye kalkışmadı diye hiç düşündünüz mü? Muhtemelen şu anda, bunu hemen (ve hızlıca) nasıl öğrenirim diye aklınızdan geçiriyorsunuzdur? Öncelikle kimsenin bunu size öğretmemesinin birçok nedeni bulunuyor. Kendilerinin böyle bir yeteneği yoktu ki, size nasıl öğretsinler?

Bir seçiminizin olmasının bile bir seçim olduğunu fark etmediler. Bizden önceki jenerasyonlar daha çok sofraya yemek koymaya ve ”doğru’’ olanı yapmaya odaklanmışlardı. Seçim yapmak onların gözünde tehlikelerle dolu bir lükstü. Anlık durumu korumak ve sağlam bir gelecek sahibi olmak, zamanı geldiğinde bazı şeyleri çözmekle uğraşmaktan daha çekiciydi. İyi notlar alıyor olmak veya iş yerinden kovulmayacak olmak, deneyimden, kişisel gelişimden ve gerçekleri söylemekten daha önemliydi. Hayatımızdaki bazı kavramları seçim yapmak olarak değerlendiriyor olabiliriz ancak; Seçim yapmak zorundaysanız, bu bir seçim değildir, bir karardır. Seçim yapmak istiyorsanız, bu bir seçim değildir, bir istektir. Önemsemiyorsanız, bu bir seçim değildir, tepkidir. Seçim yapmak durumunda kalmamak için hayatınızda şunlara dikkat edebilirsiniz; Yaşadığınız her yakın zaman dilimini mükemmelleştirin, böylece seçim yapmak istemeyeceksiniz. İhtiyacınız olan her şeyin kaynağını hazır bulundurun, alternatifler kendi kendine ortaya çıkacaktır. Değerlerinizi netleştirin ve onlara uygun olarak seçimler yapın, bu işinizi kolaylaştıracaktır.

YAŞAM KOÇUYLA SIRA SİZDE Seçim yapmayı bırakın ve kişisel temelinizi güçlendirmeye odaklanın.Bir yaşam koçuyla çalışmaya başlayın. Yapmak zorunda olduğunuz şeyler neler? Bunlara odaklanın ve bunları yapın. Bir seçim yapmadan sadece yapmanız gereken şeyleri tamamlamayı deneyin.

Kaynak:http://simplecoaching.com.tr/

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir