Yaşam Koçuyla Yalnız Değilsiniz

Yaşam Koçuyla Yalnız Değilsiniz

Enerji Koçluğu

Yaşam Koçuyla Yalnız Değilsiniz

Kendinize, sizin içinizdeki en iyiyi ortaya çıkartırken zorlanmayan kişilerden oluşan bir çevre yaratın.

Şimdilerde, spritüellikle ilgili, bir olmakla ilgili, bağlanmakla (internet) ilgili, grup bilinciyle ilgili hatta enerji koçluğuyla ilgili bir sürü yazılan şeyler var.

Yüzyıllardır yaşanan onca olaylardan sonra, artık birçok insan için şunları söyleyebiliriz.

  • Kimse beğenmezse de kendileri gibi olabiliyor.
  • Kendisinden farklı biriyle hatta farklı dili konuşan biriyle bile bir şekilde anlaşabiliyor.
  • Yağmur arkasından türeyen mantarlar gibi sürpriz çıkan farklı durumlara baş edebiliyor.
  • Sağlıklı ilişkiler kurabiliyor ve bu ilişkiler saldırma – savunma temeline değil, sevgi, karşılıklı gelişme veya seçimlerine dayanıyor.
  • Kendisini tam olarak istediği yönde geliştirebiliyor.

Bir kişi kendini ilerlemeye adar ve kendisini kişisel değerlerinin doğal çekimine ve doğasına bırakırsa – kendilerine destek olacak, kendileriyle aynı yolda ilerleyen, aynı kültürden gelen ve aynı büyümeleri yaşayan kişileri etraflarına çekeceklerdir.

Bu tip bir iletişim sonrası, bireyler, kendilerini birbirlerine çok daha fazla bağlı hissederler çünkü bu ihtiyaçtan değil, seçimlerden kaynaklanan bir ilişki olacaktır.

Etrafımıza seçtiğimiz insanların neden çok önemli olduğunu, kitaplarından ve çalışmalarından sıkça yararlandığım Paul Z Jackson’ın bir örneğiyle açıklamama izin verin. Bu Jackson’ın birebir yaşadığı ve paylaştığı bir örnek olduğu için onun anlattığı şekilde ben de sizler paylaşacağım.

Koçluk yapmaya ilk başladığım yıllarda, bir spor merkezine kaydolmuştum ve özel bir eğitmenle çalışacağımız bir gruba katılmıştım. Bunu hem sağlıklı ve zinde olmak için hem de bizim için tahsis edilen spor koçunun nasıl çalıştığını gözlemlemek için yaptığımı itiraf etmeliyim. Bir kaç antrenmanın sonrasında iplerin ve tutunma deliklerinin olduğu bir tırmanış platformuna ekipte herkes sırayla tırmanmaya başladı. Oldukça zayıf bayan bir arkadaşımız duvarı rekor bir sürede tırmandı. Antrenmanı bittiğinde, koç kendisine çok şaşırdığını ve kendisinden bu tip bir başarı hiç beklemediğini söyledi! Bu, koçun o arkadaşımız için yaptığı en kötü şey oldu, çünkü kendisi bir daha asla aynı duvarı sonuna kadar tamamlayamadı.”

Etrafımızda bizi etkileyen kişiler her zaman profesyonel kişiler olmuyor. Madem bu yüzyılda istediğimiz gibi davranma özgüvenini ve özgürlüğünü gerçekleştirdik, bunun yanına artık sosyal çevremizi de katabilir ve büyümemize destek bir çevre yaratmak gücüne de sahip olabiliriz.

YAŞAM KOÇUYLA SIRA SİZDE

Size en çok enerji veren arkadaşlarınız kimler?

Büyümenize destek olan, yaşadığınız değişimleri kabul eden ve yargılamayanları belirleyin ve bu kişilere hayatınızda daha çok yer verin. Bırakın sizi aşağı çekmek isteyenlere ayıracak zamanınız doğal olarak ortadan kalksın.

Kaynak:http://simplecoaching.com.tr/

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir