Yaşam Koçuyla Zamanınızı Etkili Kullanın

Yaşam Koçuyla Zamanınızı Etkili Kullanın

Zaman Yönetimi

Zamanı Etkili Kullanmak

Yeryüzündeki tüm insanlar için ortak olan bir gerçek varsa oda hepimizin 24 saati olduğudur. Hal böyle olunca “zaman yönetimi” kavramına bakışımızı değiştirmemiz gerektiği kanısındayım.

Hepimizin 24 saati ve bu 24 saat içinde de yapılacak dünya kadar işimiz olduğu da bir gerçek.

Zamanınızın 90%’lık bölümünü daha etkili kullanmak için, 10%’luk bölümde yapacaklarınızı arasında şunları sıralayabiliriz.

Koçluk hizmeti ile hayat verin

Her konuya, projeye, yapmanız gereken her şeye “hayat verin”. Hayat vermek, not defterinize ya da bilgisayarınıza kaydetmek anlamına geliyor.

Sürekli olarak yapmanız gereken şeyleri unutmaktan şikayet ediyor musunuz? Bu durumda yapılacaklara “hayat vermediğiniz” anlamına gelir. Hayat vermediğiniz, yani bir not listesi oluşturmadığınızda, hafızanız için gereksiz bir yük taşıyor oluyorsunuz.

Koçluk hizmeti ile problemlerinizi 100% temizleyin

Eğer zaman yönetimi konusunda sorun yaşıyorsanız, bunun kaynağı çoğu zaman diğer problemlerdir ve bunların temizlenmesi zaman yönetimi konusunda işinize yarayacaktır. Kısacası zaman yönetimi problemi yerine diğer problemlerden kurtulmaya odaklanın.

Koçluk hizmeti ile birini yetiştirin

Şu anda ihtiyacınız olmasa bile, her zaman sizin yerinizi doldurabilecek birini yetiştirin. İş dağılımı sadece yönetimle yapılmamaktadır. Delegasyon, üzerinde çalışılarak öğrenilen ve geliştirilen bir yetenektir. Siz delegasyonu daha iyi yaptıkça, farklı şeyler yaratmanız için ve kişisel büyümenizi sağlamak için daha fazla yere ve zamana sahip olacaksınız.

Koçluk hizmeti ile ufka odaklanın

Bakış açınızı ufka odaklayın. Şimdiki zamanı genişletmeye uğraşmak yerine, izin verin gelecek sizi kendine doğru çeksin.

Şunu anlamamız çok önemli; bugün ne kadar uğraştığımız aslında yarını o kadar da ilgilendirmiyor. Hayatlarımızı dün ne olduğuyla değil, bugün olanlarla doldurmak doğal bir eğilimdir.

Kişisel gelişimine yatırım yapan kişilerde, yeni fırsatlar için uygun yer açılımı olur. Eğer bir kişi zamanı yönetmek konusuyla çok meşgulse, karşısına çıkan fırsatlar avcıdan kaçan bir geyik gibi gözden kaybolurlar.

Siz, kendinizi geliştirdikçe yeni fırsatlar, yeni hayaller için tabağınızda yer açılmış olacak.

YAŞAM KOÇUYLA SIRA SİZDE

Yapılacaklar listesi oluşturmaya başlayın ve sürecinizi gözlemleyin. Unutulanlar listesinde azalmalar oldu mu? Problemlerinizin listesini yapın ve bunları temizlemek üzerine çalışın.

Kaynak:http://simplecoaching.com.tr/

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir