Vefalı Olan Bir Müşteri Her Daim İkinci Şansı Verir

vefali-musteri-her-zaman-ikinci-sansi-verir

Vefalı Olan Bir Müşteri Her Daim İkinci Şansı Verir

Vefalı Olan Bir Müşteri Her Daim İkinci Şansı Verir

Genelde İstanbul’da   favorim olan  otellerden birine aslında sadece otelin çok aşırı derecede bir yenilemeden geçtiğini görmek ve üzüntülü olmak ve hayal kırıklığın uğramak için gittim. Cadde üzerinde bulunan kalabalıktan  sonra oldukça güzel , huzur veren bir lobi veya kutsal bir yer , bir mekan beklerken bitmemiş olan inşaat, boya kokusu , boya döküntüsü  ve toz kokusuyla karşılaşmak zorunda  kaldım. Güzel , şık modern ve trend olan cafe ve barları normal bir zamanda  “güzel insanlarla” dolar taşardı , ama şimdi ise  birkaç müşterinin anca sığabileceği şekilde normal zamanda olanın  4 te 1 i  kadar bir bar kalmıştı. Resepsiyona yaklaştıkça normal zamanda genelde  hep gülümsemeyle karşılanırdım. Personeller  o kadar cana yakın ve içten  olurdu ki suratsız olmak veya asık suratlı olmak  oldukça zordu. Yine de aklımda oluşan  bin bir türlü  karışıklık vardı. Aslında buraya arkadaş grubumu görüşmek için geldiğimde bir şeyler yiyip ve içmek için  bu modern otele davet etmeyi diye düşünmüştüm. Size şunu size  söyleyebilirim ki, bu benim düşündüğüm veya  planladığım  bir deneyim değildi. Başka bir otel mi bulmalıyım yoksa burada mı kalmalıyım?

Daha sonra oluşan kararlarım sayesinde burada kalmaya karar verdim. İnsanlar,personeller hala aynıydı. Resepsiyondaki çalışan görevli beni önceki burayı ziyaretlerimden tanıdı. Çalışan personellerin gülümsemeleri,içtenlikleri , samiyetleri  ve davranışları otelin çoğu eksikliklerini yok saydı gözümde .

O kadar harika ve mükemmel  davranışlara rağmen bu yine de müşterilere karşı gülümseyebilecekleri, özür dileyecekleri ve üstesinden gelebilecekleri bir problem değildi. Otele her girdiğimde aslında çok aşırı yenilemeden dolayı negatif olumsuz  bir tepki hissettim. Onların “otelimizi daha iyi bir hale getirmek için sebep olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” panoları bende işe yaramıyordu. Ve bunun nedenini  aslında biliyorum.

Eğer  otel beni bu  yenilemeler hakkında daha önceden bilgi sahibi etmiş  olsaydı; İstanbul’a gelmeden daha  önce başka bir güzel  otel bulmak veya başka bir orada kalmak gibi bir seçim hakkı şansım olurdu. Bu arada ben otelden ayrılırken resepsiyon görevlisi faturamda minik bir değişiklik yaptı. Kendince indirim yaptı. Çocuğun eline ağlamasın diye şeker verir gibi. Bana inşaata rağmen kaldığım için teşekkür etti ve tekrar gelmemi umut ettiğini söyledi.

 Bu onların başka bir şansı hak etmeleri için yeterli. Yine de bir daha ki rezervasyonumu yaptırdığımda restorasyon konuları hakkında bilgi isteyeceğim. Ve bana bitti deseler bile gelene kadar emin olmayacağım.

Bu hikaye üzerinde düşündükçe aslında hikayeden öğrenilmesi gereken birçok ders var.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir